Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

21. februára 2021

VIDEO: Prechod Čertovou dolinou pri Tisovci uľahčuje nová ferrataBoli rôzne názory, či ferratu vybudovať alebo nie, keďže je to v chránenej oblasti, vysvetlila primátorka.Zdieľať
VIDEO: Prechod Čertovou dolinou pri Tisovci uľahčuje nová ferrata

 Jednoduchší prechod turistom cez skalnú úžľabinu Čertovej doliny pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese umožní nová ferrata, ktorá bola dokončená koncom vlaňajšieho roka. Podľa slov primátorky mesta Ireny Milecovej bude Náučný chodník zbojníka Jakuba Surovca, ktorý cez dolinu vedie, vďaka ferrate schodný aj v zime.


„Boli rôzne názory, či ferratu vybudovať alebo nie, keďže je to v chránenej oblasti, ale aj v Slovenskom raji sú ferraty. Navyše, ferrata sa po každej zime nebude musieť obnovovať. Bol totiž obrovský problém, že doterajšie drevené rebríky zakaždým zobrala voda a bolo ich potrebné každoročne dopĺňať,“ vysvetlila primátorka.Náučný chodník Jakuba Surovca ponúka turistom nielen prechod roklinou, ale aj pohľad na viadukt s unikátnou zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň či rozhľadňu, odkiaľ za pekného počasia dovidieť na Nízke Tatry.

Chodník tvorí okruh dlhý zhruba 4,7 kilometra so štartom a cieľom pri informačnom centre v Zbojníckom dvore v sedle Zbojská. Jeho prevýšenie je 268 metrov a prejdenie trvá v závislosti od kondície približne tri hodiny.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spišský hrad vlani aj napriek obmedzeniam navštívilo 130-tisíc návštevníkov, zahraniční chýbali
<< predchádzajúci článok
Lipa: Netuším, či sa aspoň sčasti vrátime k tomu, čo sme žili predtým

VIDEO: Prechod Čertovou dolinou pri Tisovci uľahčuje nová ferrata - diskusné fórum čitateľov