Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

21. novembra 2019

Video: Prototyp kozmickej lode Starship spoločnosti SpaceX vybuchol počas testovaniaPrototypu kozmickej lode Starship spoločnosti SpaceX v stredu vybuchla počas testovania vrchná časť. Stalo sa tak, keď v zariadení testovali natlakovanie systémov. Na videu zo skúšky v zariadení Boca Chica v ...Zdieľať
70895799_505182400029452_1256255441336270848_o 676x450 21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Prototypu kozmickej lode Starship spoločnosti SpaceX v stredu vybuchla počas testovania vrchná časť. Stalo sa tak, keď v zariadení testovali natlakovanie systémov. Na videu zo skúšky v zariadení Boca Chica v americkom Texase možno vidieť, ako exploduje vršok prototypu Mk-1 a kryogenický pohon stroja vytvára po jeho okolí obrovský mrak.


Podľa spoločnosti však výsledok testu, vzhľadom na to, že testovali natlakovanie na maximum, nebol "úplne neočakávaný".

Prototyp Mk-1 mal v nadchádzajúcich týždňoch začať testovacie lety do výšky 20 kilometrov. Výkonný riaditeľ SpaceX Elon Musk na Twitteri uviedol, že sa tak už nestane a prototyp vyradia.

Kozmická loď Starship a jej nosná raketa Super Heavy by mali byť podľa firmy viacúčelovým dopravným systémom budúcnosti. SpaceX ju plánuje využívať na dopravu ľudí i prevoz nákladu, a to okolo sveta aj vo vesmíre.

Stroje by tiež, rovnako ako iné rakety spoločnosti, mali byť na viacero použití a po misiách by mali kontrolovane pristáť. Spoločnosť už pracuje na vývoji ďalšieho prototypu označeného ako Mk-3.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Prototyp kozmickej lode Starship spoločnosti SpaceX vybuchol počas testovania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divadlo Jonáša Záborského uvedie broadwayský muzikál Sugar
<< predchádzajúci článok
Kapela Coldplay vydáva nový album, na turné s ním však nepôjde a má ušľachtilé dôvody

Video: Prototyp kozmickej lode Starship spoločnosti SpaceX vybuchol počas testovania - diskusné fórum čitateľov