29. decembra 2019

Vlhová po 1. kole slalomu druhá, na čele Shiffrinová

Vlhová chytila od začiatku dobrý rytmus a bola výrazne rýchlejšia ako Rakúšanka Katharina Truppeová štartujúca s číslom jeden.

Vlhová

Lienz 29. decembra  – Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po elitnej pätnástke 1. kola nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára usadila na druhej priečke. V rakúskom Lienzi predviedla čistú a dynamickú jazdu, na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila 26 stotín. Tretia bola s mankom 70 stotín Nórka Nina Haverová-Lösethová.

Vlhová chytila od začiatku dobrý rytmus a bola výrazne rýchlejšia ako Rakúšanka Katharina Truppeová štartujúca s číslom jeden. Shiffrinová, ktorá v Lienzi triumfovala vo včerajšom obrovskom slalome, na všetkých troch medzičasoch za Vlhovou mierne zaostávala.

Záverečnú pasáž však zvládla lepšie a prepracovala sa na čelo. Z prvej priečky ju nezosadila ani Haverová-Lösethová, ktorá profitovala z toho, že trať 1. kola staval nórsky tréner a dlho atakovala Shhifrinovej čas, v závere však stratila.