Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. augusta 2022

Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video)



Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil oslobodenie Krymu. „Táto ruská vojna proti Ukrajine a proti celej slobodnej Európe sa začala Krymom a musí sa ...



Zdieľať
russia_ukraine_war_lithuania_61429 9384cb9476bb43cb9d76b0ecdf719dd9 676x412 10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil oslobodenie Krymu. „Táto ruská vojna proti Ukrajine a proti celej slobodnej Európe sa začala Krymom a musí sa Krymom skončiť, jeho oslobodením," vyhlásil prezident v utorkovom večernom príhovore.


Nevyjadril sa však k otázke, kto stál za útokom na ruskú leteckú základňu na Kryme, ktorú poškodilo niekoľko výbuchov, pričom najmenej jeden človek zomrel.

Nebolo hneď jasné, či letisko zasiahla ukrajinská raketa s dlhším doletom. Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že Ukrajina nie je zodpovedná za výbuchy, čo naznačuje, že za nimi mohli stáť partizáni. Informuje o tom britský web The Guardian.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem



Zdroj: Webnoviny.sk - Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Čerpanie eurofondov na Slovensku dosiahlo po zohľadnení zmien predpisov Európskej únie takmer 60 percent
<< predchádzajúci článok
Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECD