Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

30. augusta 2006

Volkswagen chce prepustiť 1 800 pracovníkov v BrazíliiZamestnanci najväčšej brazílskej továrne spoločnosti Volkswagen AG v Sao Bernardo do Campo začali v utorok neobmedzený štrajk na protest proti avizovanému prepúšťaniu. Ako uviedli ...Zdieľať

SAO BERNARDO DO CAMPO 30. augusta (WEBNOVINY) - Zamestnanci najväčšej brazílskej továrne spoločnosti Volkswagen AG v Sao Bernardo do Campo začali v utorok neobmedzený štrajk na protest proti avizovanému prepúšťaniu. Ako uviedli zástupcovia zamestnancov v továrni, ktorá zamestnáva 12 tis. pracovníkov, štrajkom reagujú na oznámenie vedenia spoločnosti, že automobilka prepustí z továrne od novembra 1 800 ľudí pre negatívny vývoj na trhoch súvisiaci s posilnením brazílskej meny.

Volkswagen, ale aj ďalšie svetové automobilky vrátane americkej General Motors už dávnejšie vyhlásili, že pre prudké posilnenie brazílskej meny voči americkému doláru za posledné dva roky klesajú ich výnosy z vývozu automobilov vyrobených v Brazílii. Na export je pritom určených až 40 % vozidiel Volkswagen vyrobených v krajine.

Volkswagen minulý týždeň upozornil, že ak neprijme opatrenia na znižovanie nákladov vrátane prepúšťania, bude musieť továreň v Sao Bernardo zavrieť. Minulý mesiac nemecká automobilka uviedla, že v Brazílii do roku 2008 plánuje prepustiť 4 tis. až 8 tis. zamestnancov a znížiť export z krajiny o 100 tis. vozidiel.

Továreň v Sao Bernardo vyrába 960 automobilov denne. Volkswagen má v Brazílii ďalšie dva závody na výrobu osobných automobilov, a ďalšie dve továrne, v ktorých vyrába motory, nákladné vozidlá a autobusy. Nemecká skupina zamestnáva v krajine celkovo 21 tis. ľudí.

Na Slovensku pôsobí koncern Volkswagen AG prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. V roku 1991 začal VW vyrábať v Bratislave a od roku 2000 má svoju prevádzku aj v Martine.

SITA, Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plány na masovú výrobu vakcíny proti vírusu vtáčej chrípky
<< predchádzajúci článok
Britským Simply Red tlieskala plná Incheba