Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. septembra 2022

Vrah Johna Lennona neuspel už dvanástykrát so žiadosťou o prepustenie, ostáva naďalej za mrežami


Tagy: Vražda

Vrah legendárneho anglického hudobníka Johna Lennona Mark David Chapman už po dvanásty raz neuspel so žiadosťou o podmienečné prepustenie z ...Zdieľať
john_lennons_killer_parole_denied_21404 e2576aa28aaf41d6ab4cf2db26bf0247 676x457 13.9.2022  - Vrah legendárneho anglického hudobníka Johna Lennona Mark David Chapman už po dvanásty raz neuspel so žiadosťou o podmienečné prepustenie z väzenia, a tak naďalej zostane za mrežami.


Šesťdesiasedemročný väzeň sa koncom augusta postavil pred Radu pre podmienečné prepúšťanie v štáte New York. Tá však jeho žiadosti nevyhovela. Úradníci zatiaľ nesprístupnili prepisy z ostatnej Chapmanovej výpovede pred členmi spomenutej rady. Na predchádzajúcich pojednávaniach o podmienečnom prepustení však Chapman opakovane vyjadril ľútosť.


Mark David Chapman zastrelil bývalého člena už nefungujúcej britskej kapely The Beatles 8. decembra 1980 v New Yorku, keď sa vracal z nahrávacieho štúdia do bytu. Odsúdili ho na doživotie s možnosťou podmienečného prepustenia, o ktoré sa pokúša od roku 2000. Chapman si ďalšiu žiadosť o podmienečné prepustenie bude môcť podať vo februári 2024.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Vrah Johna Lennona neuspel už dvanástykrát so žiadosťou o prepustenie, ostáva naďalej za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Vražda
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel filmár Jean-Luc Godard, za svoju tvorbu získal viacero ocenení
<< predchádzajúci článok
Primetime Emmy sú udelené. Ceny si odniesli tri seriály, ale aj Squid Game a Zendaya z Eufórie