Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2021

Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémiePopredný švédsky úradník, ktorý sa rozhodol stráviť nedávne vianočné sviatky na španielskych Kanárskych ostrovoch, v stredu rezignoval. Dan Eliasson sa vo švédskych médiách pred niekoľkými ...Zdieľať
dan eliasson 676x451 7.1.2021 (Webnoviny.sk) - Popredný švédsky úradník, ktorý sa rozhodol stráviť nedávne vianočné sviatky na španielskych Kanárskych ostrovoch, v stredu rezignoval.


Dan Eliasson sa vo švédskych médiách pred niekoľkými dňami ocitol pod "paľbou kritiky", keďže úrad civilnej ochrany obyvateľstva v krízových situáciách, ktorému šéfuje, ešte začiatkom decembra vyzval Švédov, aby sa vyhýbali cestovaniu.

Oslava Vianoc s rodinou


Eliassona napriek tomu odfotili na letisku v Las Palmas na ostrove Gran Canaria. Pôvodne trval na tom, že cestoval nevyhnutne "z rodinných dôvodov".

Pre švédske médiá poznamenal, že počas pandémie sa musel vzdať mnohých výletov a cestu považoval za nevyhnutnú, pretože na Kanárskych ostrovoch žije jeho dcéra.

"Oslavoval som Vianoce s ňou a mojou rodinou," povedal pre denník Expressen a dodal, že počas pobytu na Kanárskych ostrovoch na diaľku pracoval.

Stretnutie s ministrom Dambergom


Eliasson sa v utorok stretol s ministrom vnútra Mikaelom Dambergom, aby s ním diskutoval o možnosti pokračovať vo funkcii šéfa spomenutého úradu.

Na stretnutí však pochopil, že vzhľadom na reakcie, ktoré jeho cesta vyvolala, to bude veľmi ťažké. "V stredu preto Dan Eliasson požiadal o preloženie z funkcie," uviedol úrad.

Vo Švédsku dosiaľ potvrdili viac ako 469-tisíc prípadov koronavírusu a takmer 9-tisíc súvisiacich úmrtí, čo je omnoho viac ako v susedných škandinávskych štátoch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová odsúdila útok na budovu Kongresu v USA
<< predchádzajúci článok
USA: Násilnosti v Kapitole si vyžiadali životy štyroch ľudí

Vysoko postavený úradník rezignoval po dovolenke na Kanárskych ostrovoch uprostred pandémie - diskusné fórum čitateľov