Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. augusta 2006

Z južných palestínskych oblastí odchádzajú izraelské jednotkyIzraelské jednotky v piatok ráno prehľadávali v južnom Pásme Gazy dom po dome, zatiaľ čo z oblasti začali odchádzať izraelské tanky. Informovali armádne zdroje. K stiahnutiu izraelských síl prišlo ...Zdieľať

GAZA 4. augusta (WEBNOVINY) - Izraelské jednotky v piatok ráno prehľadávali v južnom Pásme Gazy dom po dome, zatiaľ čo z oblasti začali odchádzať izraelské tanky. Informovali armádne zdroje. K stiahnutiu izraelských síl prišlo deň po najhlbšom preniknutí izraelských vojsk na juhu Gazy, kde vo štvrtok pri ťažkých bojoch prišlo o život osem Palestínčanov vrátane osemročného chlapca a najmenej 26 utrpelo zranenia. Pri domových prehliadkach izraelskí vojaci zadržali 12 Palestínčanov, informovali miestni obyvatelia. Podľa informácií agentúry AP išlo o poslednú fázu izraelskej ofenzívy proti palestínskym militantnom, ktorá trvá už päť týždňov.

Vo štvrtok Organizácia Spojených národov vo svojom vyhlásení vyzvala izraelské obranné sily, aby zastavili neprimerané bombardovanie palestínskych území, pri ktorom zomierajú civilisti a čoraz častejšie i deti. Podľa OSN izraelské jednotky v Gaze vystrelili denne viac ako 200-250 striel a od vypuknutia ozbrojeného konfliktu prišlo v izraelských útokoch o život 175 Palestínčanov. OSN vyzvalo i palestínskych ozbrojencov, ktorí denne vystrelia na Izrael 8-9 rakiet, aby s útokmi skončili.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kabinet chce do konca roka zaviesť ešte dve sociálne opatrenia
<< predchádzajúci článok
Napätie v Sri Lanke sa pokúsi zmierniť nórsky vyjednávač

Z južných palestínskych oblastí odchádzajú izraelské jednotky - diskusné fórum čitateľov