Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. februára 2021

Záhadný monolit sa tentokrát objavil v Turecku, našli ho neďaleko kultúrneho dedičstva UNESCO (video)Turecké úrady vyšetrujú výskyt tajomného monolitu na juhovýchode „krajiny polmesiaca“. Kovový blok našiel v piatok farmár z provincie Sanliurfa. Na monolite bolo starým turkickým písmom ...Zdieľať
monolit 676x361 8.2.2021  - Turecké úrady vyšetrujú výskyt tajomného monolitu na juhovýchode „krajiny polmesiaca“. Kovový blok našiel v piatok farmár z provincie Sanliurfa. Na monolite bolo starým turkickým písmom napísané: „Pozri sa na oblohu, sleduj mesiac“.


Na monolit vysoký tri metre natrafili v blízkosti neolitickej svätyne Göbekli Tepe, ktorá je zapísaná v zozname Svetového dedičstva UNESCO a jej pôvod sa datuje do 10. tisícročia pred naším letopočtom.

Tamojšie médiá informovali, že polícia skúma zábery z priemyselných kamier a vyšetruje podozrivé vozidlá, ktoré mohli monolit prepravovať. V ostatných mesiacoch sa v mnohých krajinách objavilo a následne zmizlo niekoľko záhadných monolitov.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Záhadný monolit sa tentokrát objavil v Turecku, našli ho neďaleko kultúrneho dedičstva UNESCO (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dotácie na nákup elektromobilov presiahli tri milióny eur, Sulík avizuje zmenu
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Ondřej Hejma vydal sólový album Dáreček

Záhadný monolit sa tentokrát objavil v Turecku, našli ho neďaleko kultúrneho dedičstva UNESCO (video) - diskusné fórum čitateľov