Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2021

Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video)Počet obetí katastrofických záplav v stredočínskom meste Čeng-čou stúpol na 51. V piatok o tom informovali štátne médiá. Záplavy, ktoré postihli aj ďalšie oblasti v provincii Che-nan, v jej hlavnom meste ...Zdieľať
china_flood_75944 5fc20eed12de4040b80cbb4c991c4d66 676x444 23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí katastrofických záplav v stredočínskom meste Čeng-čou stúpol na 51. V piatok o tom informovali štátne médiá. Záplavy, ktoré postihli aj ďalšie oblasti v provincii Che-nan, v jej hlavnom meste spôsobili škody vo výške zhruba 10 miliárd dolárov. V meste naďalej odvodňujú zaplavené oblasti, odstraňujú nánosy bahna a odvážajú poškodený majetok.


Záplavy zmenili ulice Čeng-čou na rieky, ktoré so sebou brali ľudí, vozidlá i byty. Obchody a kancelárie sa zaplnili bahnistou vodou a zúfalí ľudia hľadali útočisko, kde sa dalo, pripomína agentúra AP. Medzi obeťami je aj 12 ľudí, ktorých záplavy uväznili v metre.

Veľká voda vysídlila v 12-miliónovom meste, ktoré je významným centrom priemyslu a dopravy, takmer 400-tisíc ľudí.
Zdroj: Webnoviny.sk - Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska komisia uvoľnila pravidlá pre poskytovanie štátnej pomoci
<< predchádzajúci článok
Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou, tvrdí Klus

Záplavy v meste Čeng-čou majú na svedomí už 51 ľudí, niekoľko z nich zahynulo v metre (video) - diskusné fórum čitateľov