Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. januára 2020

Zatkli osobu, ktorá nakrútila zostrelenie ukrajinského Boeingu pri Teheráne (video)Irán oznámil, že zadržali osobu, ktorá na mobil nakrútila zostrelenie ukrajinského lietadla iránskou raketou. Očakáva sa, že zadržaný bude čeliť obvineniam týkajúcim sa národnej ...Zdieľať
boeing teheran raketa video 15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Irán oznámil, že zadržali osobu, ktorá na mobil nakrútila zostrelenie ukrajinského lietadla iránskou raketou. Očakáva sa, že zadržaný bude čeliť obvineniam týkajúcim sa národnej bezpečnosti.

Nehodu nikto neprežil


Let PS752 zostrelili minulú stredu krátko po štarte z teheránskeho letiska. Zahynulo všetkých 176 ľudí na palube. Prezident Hasan Rúhání uviedol, že na vyšetrovanie bude dozerať "špeciálny súd".

V súvislosti s prípadom zatkli viacero ľudí. "Nie je to len osoba, ktorá stlačila spúšť, aj iní sú zodpovední," vyhlásil prezident.

Protivládne protesty v Iráne


Irán spočiatku popieral, že by lietadlo zostrelila raketa, neskôr však priznal, že sa stalo terčom jeho vlastného protiraketového systému.


Na sociálnych sieťach sa navyše objavilo video, ktoré podľa analytikov dokazuje, že stroj zasiahla iránska raketa. Teherán trvá na tom, že šlo o "omyl".

Zostrelenie a následné utajovanie informácií vyvolalo v krajine protivládne protesty.
Zdroj: Webnoviny.sk - Zatkli osobu, ktorá nakrútila zostrelenie ukrajinského Boeingu pri Teheráne (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri streľbe na strednej škole zomrel len 16-ročný študent, polícia zadržala páchateľa
<< predchádzajúci článok
Najotáznejšiu predvolebnú kampaň z pohľadu financovania má Harabinova strana Vlasť

Zatkli osobu, ktorá nakrútila zostrelenie ukrajinského Boeingu pri Teheráne (video) - diskusné fórum čitateľov