Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2021

Zle zadané rodné číslo aj nezačiarknutie „checkboxu“, pozor na chyby pri vypĺňaní e-formulárov k pandemickým dávkamKlienti Sociálnej poisťovne robia chyby pri vypĺňaní elektronických formulárov k pandemickým nemocenským dávkam. Tieto chyby potom ...Zdieľať
socialna poistovna e1584266981191 676x443 12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Klienti Sociálnej poisťovne robia chyby pri vypĺňaní elektronických formulárov k pandemickým nemocenským dávkam. Tieto chyby potom bránia formuláre úspešne odoslať.

Formulár musí byť kompletne a správne vyplnený


Ako upozorňuje poisťovňa v tlačovej správe, formulár je možné odoslať stlačením tlačidla „Potvrdiť“ len v prípade, ak je kompletne a správne vyplnený. Ak niektoré údaje nie sú vyplnené alebo sú vyplnené nekorektne, používateľ je informovaný o tom, že formulár nie je v poriadku.

Poisťovňa odporúča poistencom, aby nezabudli začiarknuť tzv. checkbox pri uvedení čísla účtu. Ide totiž o najčastejšiu chybu pri žiadosti o pandemickú nemocenskú dávku.

Klient klikne na štvorček pri vete „Čestne vyhlasujem, že ak som uviedol číslo účtu inej osoby, majiteľ účtu mi dal súhlas so zasielaním dávky na tento účet.“ Táto veta sa zobrazuje po zadaní čísla účtu, na ktorý má poisťovňa dávku zaslať.

Rodné číslo v nesprávnom tvare


Ďalšou chybou, ktorú Sociálna poisťovňa registruje je, že žiadateľ o dávku zadáva rodné číslo v nesprávnom tvare. "Správne ho treba zadať ako rad číslic, teda bez medzier a lomky," upozornila poisťovňa.

Sociálna poisťovňa počas koronakrízy pripravila pre klientov niekoľko elektronických formulárov, ktorými si môžu uplatniť nárok na pandemické nemocenské dávky.

Vďaka nim si o nemocenské dávky môžu požiadať online z pohodlia domova. Tieto formuláre sú podľa poisťovne vytvorené tak, aby práca s nimi bola jednoduchá a mohli ich využiť aj tí, ktorí nemajú občiansky preukaz s aktivovaným elektronickým čipom.

"Využívanie elektronických formulárov je v súčasnej krízovej situácii dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Klienti takto prispievajú k rýchlejšiemu spracovaniu pandemického nemocenského i ošetrovného a Sociálna poisťovňa im dávky môže vyplatiť včas," dodala poisťovňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zle zadané rodné číslo aj nezačiarknutie „checkboxu“, pozor na chyby pri vypĺňaní e-formulárov k pandemickým dávkam © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M.Šuster: Tlak na nemocnice by sa znížil, keby sa zaočkovali 80-roční
<< predchádzajúci článok
Sulík: Za antigénové testy nesie zodpovednosť premiér Matovič a Krajčí

Zle zadané rodné číslo aj nezačiarknutie „checkboxu“, pozor na chyby pri vypĺňaní e-formulárov k pandemickým dávkam - diskusné fórum čitateľov