Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. mája 2021

Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangyVo veku 54 rokov zomrel japonský tvorca mangy Kentaró Miura. Smutnú správu oznámil jeho vydavateľ Hakusensha, podľa ktorého rodák z Čiby skonal ešte 6. mája v dôsledku akútnej disekcie ...Zdieľať
sviecka 676x466 20.5.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 54 rokov zomrel japonský tvorca mangy Kentaró Miura. Smutnú správu oznámil jeho vydavateľ Hakusensha, podľa ktorého rodák z Čiby skonal ešte 6. mája v dôsledku akútnej disekcie aorty.


Miura bol známy najmä ako tvorca mangy Berserk, ktorá vychádzala od októbra 1989. Temné fantasy, ktoré sa odohráva v brutálnom svete inšpirovanom stredovekom, zanechalo stopu v dielach mnohých tvorcov. Ovplyvnilo videohry ako Dark Souls, Bloodborne alebo Final Fantasy a tiež mangy a anime, napríklad Kimecu no jaiba (Demon Slayer), Castlevania alebo Vagabond.

Miura začal s kreslením ešte ako chlapec a svoju prvú mangu publikoval ako desaťročný v školskom časopise. Oceňovaný tvorca bol síce známy najmä vďaka spomenutému Berserk, no pracoval na mnohých ďalších projektoch.

Na celom svete sa predalo viac ako 50 miliónov kópií mangy Berserk, čo z nej robí jednu z najpredávanejších manga sérií na svete. Vznikli podľa nej aj dva anime seriály a trilógia filmov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Levočská nemocnica pomohla pri výskume historických artefaktov, sochy svätých putovali na röntgen
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo kultúry ustúpilo, novou riaditeľkou Divadla Nová scéna bude Ingrid Fašiangová

Zomrel Kentaró Miura, umelec vytvoril jednu z celosvetovo najpredávanejších sérií mangy - diskusné fórum čitateľov