Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. augusta 2019

A. DANKO VARUJE PRED FAŠISTICKÝM AJ LIBERÁLNYM EXTRÉMIZMOMAndrej Danko vyzdvihol odvahu a obetavosť tých, ktorí bojovali v SNP.Zdieľať
Danko

Banská Bystrica 29. augusta  - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) varoval na oslavách 75. výročia Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici pred extrémizmom, a tiež pred klamstvami a propagandou. Na jednej strane je tu podľa neho extrémizmus fašistický, na druhej klasicky liberálny. Danko prosí ľudí, aby im nepodľahli. Vo svojom prejave tiež vyzdvihol odvahu a obetavosť tých, ktorí bojovali v SNP. Vyjadril úctu Gustávovi Husákovi.


"Aj dnes stojíme na pomyselnej hranici, keď sa deformujú hodnoty ľudskosti a sme svedkami návratu k extrémistickým ideológiám. Na jednej strane je tu extrémizmus fašistický a na strane druhej klasicky liberálny," povedal vo svojom vystúpení Danko. Poukázal, že aj v súčasnosti sú tu ľudia, dokonca v politike, ktorí "prekrúcajú históriu, obliekajú si fašistické uniformy a požívajú dôveru občanov".

Zdôraznil, že práve v dnešnej dobe internetu sa nesmieme nechať manipulovať klamstvami vytrhnutými z kontextu. Propaganda a manipulácia sú podľa jeho slov stále prítomné. Ľudí Danko prosí, aby nikdy nezabúdali na to, ako sa dá jednoducho v živote zísť zo správnej cesty. "Aby ste nepodľahli fašistickému, ani liberálnemu extrémizmu. Manipulujú vás a klamú len preto, aby ovládli vaše myslenie a naše milované Slovensko," apeloval.

Danko vyzdvihol odvahu a obetavosť tých, ktorí bojovali v SNP. "Mnohí vtedy riskovali a obetovali to najcennejšie - svoj život. Patrí im naša úcta, že neváhali ani sekundu bojovať za slobodu a prebudenie niektorých Slovákov," vyhlásil a poďakoval za hrdinstvo "našich 35 priateľských národov".

Vzdal tiež úctu Gustávovi Husákovi, pripomenul jeho životný príbeh. Považuje ho za výnimočného človeka, plného odhodlania. "Na jeho životnom príbehu sa učme, pozorujme, aké vrtkavé sú medziľudské vzťahy," uviedol Danko. Predseda parlamentu pripomína, že svet nie je čiernobiely a že je plný kompromisov.


 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 A. DANKO PRIZNAL, ŽE SA RAZ STRETOL S MARIANOM K., NETYKAJÚ SI (15. 8. 2019)
 VIDEO: A. Danko chce disciplinárne stíhať M. Poliačika (3. 4. 2019)
 Andrej Danko sa v Rusku stretol so šéfom Dumy (13. 2. 2019)
 A. DANKO: SNS SA PRIKLÁŇA K VEREJNEJ VOĽBE KANDIDÁTOV NA SUDCOV ÚS (11. 2. 2019)
 SaS upozorňuje prokuratúru na Dankov výrok o cigánočke (27. 1. 2019)
 SNS nepostaví do prezidentských volieb žiadneho kandidáta (27. 1. 2019)
 KOMISIA UMB ZVEREJNILA VÝSLEDOK PRESKÚMANIA RIGORÓZNYCH PRÁC (11. 1. 2019)
 VIDEO: Andrej Danko zostáva predsedom parlamentu (21. 11. 2018)
 Mimoriadna schôdza sa skončila, opozícia s odvolaním Danka neuspela (21. 11. 2018)
 Danko: Chcel som si byť istý úplnosťou materiálov pri rigoróznej práci (10. 11. 2018)nasledujúci článok >>
Čaputová: Aj dnes by sme mali nájsť silu brániť slobodu a demokraciu
<< predchádzajúci článok
D. Jarjabek: SNP je tým príbehom ľudí, ktorý by sme mali zvýrazňovať

A. DANKO VARUJE PRED FAŠISTICKÝM AJ LIBERÁLNYM EXTRÉMIZMOM - diskusné fórum čitateľov