07. júna 2009

Detroit doma hladko vyhral

Hokejisti Detroitu sú už len krôčik od obhajoby Stanleyho pohára. V piatom zápase finále play-off zámorskej NHL zvíťazil Detroit na domácom ľade nad Pittsburghom hladko 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) a k potvrdeniu ...

DETROIT 7. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Detroitu sú už len krôčik od obhajoby Stanleyho pohára. V piatom zápase finále play-off zámorskej NHL zvíťazil Detroit na domácom ľade nad Pittsburghom hladko 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) a k potvrdeniu zisku 12. titulu v prestížnej profisúťaži mu stačí jedno víťazstvo. Domáci uštedrili v sobotu v Joe Louis Arene hosťom lekciu z efektivity a v prostrednej časti hry štyrmi gólmi v rozpätí 15 minút rozhodli zápas. Red Wings až trikrát využili výhodu presilovej hry a po piatom góle z hokejky Henrika Zetterberga v 36. min vyhnali gólmana hostí Marca-Andreho Fleuryho z bránky.

Slovenský krídelník v domácom tíme Marián Hossa sa podieľal na dôležitom víťazstve jednou asistenciou a k dvom strelám na bránku pridal aj plusový bod. Hosťujúci Miroslav Šatan, ktorý nastúpil vo štvrtom útoku a na ľade strávil opäť menej ako 10 minút čistého času, nebodoval ani nevystrelil na bránku.
Šiesty súboj finálového merania síl medzi Detroitom a Pittsburghom je na programe v utorok 9. júna v Pittsburghu. Domáci v ňom budú čeliť mečbalu hostí. Pripomeňme, že vlani zdolali "červené krídla" vo finále "tučniakov" práve výsledkom 4:2 na zápasy.

Finále play-off NHL - 5. zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Detroit - Pittsburgh 5:0 (1:0, 4:0, 0:0) - stav série 3:2

14. Cleary (Daciuk, Rafalski), 22. Filppula (MARIÁN HOSSA, Osgood), 27. Kronwall (Franzén, Zetterberg), 29. Rafalski (Daciuk, Lidström), 36. Zetterberg (Hudler, Samuelsson).

Vylúčení:
2:9 na 2 min, navyše: Lebda 10 min za nešp. správanie - Adams, Cooke, Talbot - všetci nešportové správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:22, brankári: Osgood - Fleury (36. Garon).