Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

15. marca 2021

Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúťNa internete sa šíri podvodný e-mail, ktorý jeho príjemcom oznamuje, že sa dostali do užšieho výberu, aby dostali príspevok „COVID 19 / Covid Variant Health Grant“ vo výške jedného milióna ...Zdieľať
gettyimages 476464534 676x451 15.3.2021  - Na internete sa šíri podvodný e-mail, ktorý jeho príjemcom oznamuje, že sa dostali do užšieho výberu, aby dostali príspevok „COVID 19 / Covid Variant Health Grant“ vo výške jedného milióna britských libier od Národnej zdravotnej služby (NHS) z Veľkej Británie.


Polícia upozorňuje, aby ľudia podobné e-maily ignorovali a vymazali ich zo svojej pošty. Ak prijímateľ mailu podvodníkom už poslal svoje osobné údaje či údaje o bankovej karte, polícia odporúča oznámiť to na najbližšej policajnej stanici. Informovali o tom na sociálnej sieti na profile Hoaxy a podvody - Polícia SR.

„Odbor počítačovej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru varuje, že v súčasnom období sa prostredníctvom elektronickej pošty šíria informácie, ktorými sa páchatelia podvodov snažia zneužiť ťažkú finančnú a psychickú situáciu občanov v období pandémie ochorenie COVID-19 tým, že im podsúvajú falošné informácie o možnosti veľkej finančnej výhry. O podobných emailoch sme písali už v septembri 2020, kde údajné milióny z grantov mala rozdávať WHO,“ napísala polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sloboda zvierat požaduje zákaz divožijúcich zvierat v cirkusoch, pripája sa k európskej kampani
<< predchádzajúci článok
Zverejnili nominácie na Oscarov, zoznamu kandidátov kraľuje životopisná dráma Mank

Internetom sa šíri ďalší hoax, na výhru milióna britských libier môžete zabudnúť - diskusné fórum čitateľov