Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

07. marca 2021

Jednoduchý trik na posilnenie zdravia.Vedeli ste, že mnohým chorobám, ktoré ľudstvo zaťažujú, sa dá predísť očistením čriev? Tráviaci trakt predstavuje veľmi dôležitú sústavu v našom tele.Zdieľať
Jednoduchý trik na posilnenie zdravia.

Nielenže nám umožňuje tráviť potravu, ale je úzko spojený s imunitným systémom. Dokonca sa hovorí, že imunita sídli v črevách. Ľudia, ktorí majú oslabenú črevnú mikroflóru, ľahšie podliehajú civilizačným chorobám. Jedná sa predovšetkým o autoimunitné ochorenia, rakovinu hrubého čreva a rakovinu konečníka.

Nie veľmi pekná predstava

V čreve priemerného človeka sa zrazu nachádza až 3 kilogramy hmoty, ktorá by v nich vôbec nemala byť. Jedná sa o zaseknuté kúsky starých fekálií, hlienmi  aj parazitmi. Z fekálií, ktoré postupne tvrdnú a začínajú tvoriť väčšie prekážky v čreve, sa vytvárajú  tzv. fekálne kamene. V extrémnych prípadoch sa môže v čreve jedného človeka nachádzať až 15 kilogramov fekálnych kameňov. Nie je to síce príliš pekná predstava, ale jedná sa o drsnú realitu, s ktorou treba počítať.

Jednoduchý spôsob, ako si uľaviť

Črevá sú naozaj obdivuhodný orgán. Nie každý chápe dôležitosť ich úlohy a dokáže ich prácu náležite oceniť. Len pre predstavu, počas života človeka prejde jeho zažívacích traktom asi 400 ton jedla a 40 000 litrov tekutín. Aby Vám Vaše črevá mohli stále dobre slúžiť, oplatí sa ich raz za čas prečistiť. K tomu Vám poslúžia ľanové semienka, kefír a kyslá smotana.

Ľanové semienka rozdrvte najemno. Môžete k tomu použiť mažiar alebo mlynček na kávu. Kúru by ste mali držať po dobu troch dní. Prvý deň zjedzte jednu lyžičku rozdrvených  semienok rozmiešaných  v 100 gramoch kyslej smotany alebo kefíru. Druhý deň dve lyžičky semienok  a opäť 100 gramov smotany. Posledný deň navýšte dávku na tri lyžičky semienok a 150 gramov smotany. Zmes vždy konzumujte na raňajky. Po ukončení procedúry pocítite jej efekt. Budete sa cítiť aj vyzerať lepšie. A Váš trakt Vám určite poďakuje.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Nespite príliš dlho. Ranné vstávanie má pozitívny vplyv na viaceré oblasti života (27. 2. 2021)
 Mäta nielen vonia. Prospieva tiež pľúcam aj žalúdku. (20. 2. 2021)
 Môže zvýšenie príjmu vitamínu C pomôcť zastaviť krvácanie z ďasien? Vedci tvrdia, že zubná hygiena nestačí (20. 2. 2021)
 Chcete si užívať dlhého aktívneho života bez zásadných zdravotných komplikácií? Doprajte si oleje! (13. 2. 2021)
 3 triky, ako sa počas niekoľkých sekúnd zbaviť zamrznutého čelného skla! (13. 2. 2021)
 Kokosový olej v domácnosti dokáže malé zázraky! (6. 2. 2021)
 Projekt Populair upozorňuje športovcov, mali by pred svojimi aktivitami zvažovať aj kvalitu ovzdušia (31. 1. 2021)
 Čo robiť keď vás trápi bolesť chrbta? (30. 1. 2021)
 Akné vyhojí repík, zelený čaj, žihľava či skorocel (30. 1. 2021)
 Radíme: Vlašský olej podporuje telo, myseľ, trávenie a tiež chudnutie! (26. 1. 2021)nasledujúci článok >>
Etna opäť ukázala svoju silu, okolité obce zasypala popolom a lávovými kameňmi
<< predchádzajúci článok
Planétka Apophis netrafí Zem, ale preletí veľmi blízko. Astronómovia zo SAV pomáhajú spresniť jej dráhu