Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. novembra 2020

Krajčí: Názor konzília treba brať vážne. Konzílium neodporúča celoplošné testovanieKonzílium odborníkov síce oceňuje výsledky plošného testovania v prípade spomalenia šírenia nákazy, no upozorňuje, že ďalšie kolo by zbytočne odčerpalo sily už teraz unaveným zdravotníkom.Zdieľať
Krajčí: Názor konzília treba brať vážne

Vyjadrenie konzília odborníkov z oblasti epidemiológie a infektológie, ktoré neodporúča celoplošné testovanie, je potrebné zobrať do úvahy. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).


"Dostal som toto stanovisko v noci, musíme to prebrať," povedal o stanovisku konzília, ktoré síce oceňuje výsledky plošného testovania v prípade spomalenia šírenia nákazy, no upozorňuje, že ďalšie kolo vo forme, ktorú presadzuje predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO), by zbytočne odčerpalo sily už teraz unaveným zdravotníkom, preto je potrebné hľadať iný spôsob, napríklad využitím mobilných odberových miest. Krajčí povedal, že nemá záujem pretláčať plošné testovanie, zvýraznil však, že je potrebné hľadať spôsoby, ako zachytiť infikovaných. "Hľadať riešenie, ktoré bude dobré pre krajinu, aby sme znižovali nárast prípadov a mohli postupne uvoľňovať opatrenia," povedal.

V prípade trasovania poznamenal, že hygienici majú stále na stole ponuku zapojiť do tohto procesu aj funkcionalitu trasovania call centra, ktoré zriadil rezort zdravotníctva. "Hlavný hygienik to odmieta, tvrdí, že regionálne úrady stíhajú trasovanie, pravdou je, že majú k dispozícii aj vyše 240 vojakov, ktorí pomáhajú," povedal Krajčí.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ak bude celoplošné testovanie povinné, Hlas-SD zvažuje zber podpisov na referendum pred odbernými miestami (24. 11. 2020)
 Na Slovensku sa uskutočnia ďalšie tri kolá testovania na COVID-19, použijú na ne osem miliónov antigénových testov (23. 11. 2020)
 Nákup antigénových testov chce dať Fico preskúmať, informácie by mali získať od finančnej správy (23. 11. 2020)
 Dobrovoľné plošné víkendové testovanie v 458 mestách a obciach využilo 110 609 ľudí, pozitívne testy malo 2501 z nich. (23. 11. 2020)
 Celoplošné testovanie na Slovensku výsledky: Pozitívne testy malo viac ako tisíc ľudí (22. 11. 2020)
 Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas Vianoc, tvrdí Matovič (22. 11. 2020)
 Na štvrtom kole plošného testovania sa v sobotu k 12. hodine zúčastnilo 31 548 ľudí. (21. 11. 2020)
 Plošné testovanie: Všetkých 537 odberových miest na ďalšie kolo plošného testovania je otvorených. (21. 11. 2020)
 Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie (20. 11. 2020)
 Smeráci kritizujú Matovičovo celoplošné testovanie, nezmyselné je vraj aj z medicínskeho hľadiska (20. 11. 2020)nasledujúci článok >>
R. Sulík: V klube sme dohodnutí, ako postupovať pri dohode o šéfovi GP
<< predchádzajúci článok
V Nemecku sa na protestoch proti opatreniam šíri antisemitizmus, využíva ich krajná pravica

Krajčí: Názor konzília treba brať vážne. Konzílium neodporúča celoplošné testovanie - diskusné fórum čitateľov