Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2021

Matovičove 500-eurové poukazy dostali na vláde zelenú, konečné slovo však budú mať poslanciVláda na stredajšom rokovaní schválila návrh na poskytnutie poukazov v hodnote 500 eur seniorom nad 60 rokov, ktorí sa nechajú do 15. januára 2022 zaočkovať prvou alebo druhou dávkou vakcíny proti ochoreniuZdieľať
bp_7688 676x451 1.12.2021  - Vláda na stredajšom rokovaní schválila návrh na poskytnutie poukazov v hodnote 500 eur seniorom nad 60 rokov, ktorí sa nechajú do 15. januára 2022 zaočkovať prvou alebo druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 alebo do 30. júna 2022 dostanú tretiu posilňovaciu dávku. Kabinet zároveň schválil návrh, aby parlament rokoval o tomto návrhu v skrátenom legislatívnom konaní.

Suma môže byť až na 600 miliónov eurMinisterstvo odhaduje, že na podporu očkovania rizikovej skupiny obyvateľstva, ako aj prevádzok najviac zasiahnutých pandémiou, minie touto formou celkovo 500 miliónov eur. Vzhľadom na počet Slovákov vo veku nad 60 rokov, ktorých je 1,2 milióna, je však možné, že suma sa vyšplhá na 600 miliónov eur.

Očkovací poukaz bude určený fyzickým osobám s trvalým alebo prechodným pobytom na Slovensku, ktoré do konca roka 2021 dovŕšili 60 rokov. Dostanú ho tí seniori, ktorí sa nechajú zaočkovať prvou dávkou očkovacej látky alebo jednodávkovou očkovacou látkou v období od 26. novembra 2021 do 24. decembra 2021 alebo sa do tohto termínu na takéto očkovanie registrujú a následne ho absolvujú do 15. januára 2022.

Na poukaz budú mať nárok aj seniori, ktorí dostanú posilňovaciu dávku očkovacej látky do 24. decembra 2021 alebo sa do tohto termínu zaregistrujú a samotnú vakcináciu absolvujú do 15. januára 2022. Podmienky splnia aj tí seniori, ktorí si do 30. júna 2022 nechajú pichnúť tretiu dávku vakcíny, a to v prípade, ak tú druhú dostali do 24. decembra 2021.

Podpora zvýšenia zaočkovanosti


Poukaz budú môcť seniori dať aj inej fyzickej osobe, napríklad svojim deťom alebo vnúčatám. Očkovacie poukazy sa budú môcť použiť vo vybraných podnikoch, konkrétne v hoteloch, penziónoch, reštauráciách a kaviarňach, ako aj na kultúrne podujatia v divadlách, galériách a kinách.

Budú sa môcť taktiež využiť vo vybraných službách, akými sú kaderníctva, kozmetické a masérske salóny, posilňovne a športové kluby. „Ide o finančné opatrenie zamerané na prekonanie pandémie a sleduje najdôležitejší legitímny cieľ, ktorým je podpora zvýšenia zaočkovanosti populácie Slovenskej republiky a zabezpečenie kolektívnej imunity proti ochoreniu COVID-19,” píše sa v zdôvodnení.

Toto opatrenie považuje rezort financií za také, ktoré má prispieť nielen k záchrane mnohých ľudských životov, ale tiež má potenciál priniesť aj výrazné finančné efekty súvisiace s úsporou výdavkov na zdravotnú starostlivosť a zabrániť negatívnym vplyvom na finančné hospodárenie Slovenska.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Matovičove 500-eurové poukazy dostali na vláde zelenú, konečné slovo však budú mať poslanci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sulík kritizuje Matovičove 500-eurové poukazy. Bude to fiasko a dehonestujú samotnú vakcínu (1. 12. 2021)
 Koalícia sa na poukazoch pre seniorov dohodla, SaS ich nezablokuje (30. 11. 2021)
 A. Danko: Rekreačné poukazy majú nesporný efekt, ukázali to štatistiky (3. 5. 2019)nasledujúci článok >>
Naď verí v zodpovednosť ľudí, o sprísnenom režime na hraniciach vláda nerokovala
<< predchádzajúci článok
Prvú pomoc by mali dostať SZČO a zamestnávatelia začiatkom roka 2022, kurzarbeit sa zavedie neskôr

Matovičove 500-eurové poukazy dostali na vláde zelenú, konečné slovo však budú mať poslanci - diskusné fórum čitateľov