Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

23. novembra 2021

Mladí ľudia sa chcú úmyselne nakaziť vírusom na covidových párty aby získali Covid passJeden muž zomrel, ďalší skončili na JISkeZdieľať
Mladí ľudia sa chcú úmyselne nakaziť vírusom na covidových párty aby získali Covid pass

 

Niektorí ľudia sa snažia vyhnúť očkovaniu rôznymi absurdnými spôsobmi. Aby sa nemuseli riadiť sprísnenými opatreniami pre nezaočkovaných, rozhodli sa dobrovoľne infikovať koronavírusom. Tzv. covidové večierky sa konajú aj v Taliansku a zúčastňujú sa ich predovšetkým mladí ľudia. Niekoľko účastníkov takýchto akcií však už skončilo v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeden dokonca zomrel.

Prokurátor v severotalianskej provincii Bolzano už začal vo veci súkromných covidových večierkov vyšetrovanie. Podľa miestnych médií sa antivaxeri pokúšajú úmyselne nakaziť, aby mohli získať Green Pass, ktorý je v Taliansku potrebný na prácu, vstup do reštaurácií i voľnočasové aktivity. Jediným spôsobom, ako sa tam dostať, je buď očkovanie, pravidelné testovanie sa alebo zotavenie sa z infekcie počas predchádzajúcich šiestich mesiacov.

Ako informuje portál Yahoo News, covidové večierky sa primárne konajú v nemecky hovoriacom regióne Južné Tirolsko, ktorý sa nachádza pri hraniciach s Rakúskom. Región má jeden z najvyšších počtov prípadov a najnižšiu mieru zaočkovanosti v celej Európe. Podľa miestneho zdravotného koordinátora Patricka Franzoniho sa región stane v Taliansku "žltou zónou“. Predpokladá sa pritom, že covidové večierky sú rozšírené aj v Rakúsku a Nemecku.

"Sú to najmä mladí ľudia, dokonca aj v školskom veku, ktorí sa stretávajú s pozitívnymi osobami a snažia sa získať infekciu, pričom si neuvedomujú, že vírus je nebezpečný aj u detí a mladých ľudí. Môžu mať dlhodobé následky a dokonca aj mladší ľudia môžu skončiť v nemocnici," uviedol Franzoni pre portál il Dolomiti. V uzavretej miestnosti sa podľa neho môže ľahko nakaziť za jednu noc päť až desať ľudí.

Bozkávanie sa, pitie z fľaše či vdychovanie vírusu od chorého

Podľa Franzoniho sa na týchto večierkoch infikovaní zabávajú s neočkovanými, bozkávajú sa a objímajú medzi sebou, aby na nich preskočil vírus. Infikovaná osoba pritom môže čeliť trestnému stíhaniu za vedomé šírenie vírusu počas výnimočného stavu, ktorý platí v Taliansku kvôli pandémii zatiaľ do konca tohto roka.

Niektoré z večierkov sa konajú vo vonkajších priestoroch barov, ktoré sú prístupné bez Green Passu. Infikovaná osoba sa tam napije z pohára alebo fľaše piva a ďalší sa z nej napijú. Ostatné párty sa konajú v súkromných domoch. V jednom prípade mala byť dokonca infikovaná osoba na lôžku a ostatní hostia sa okolo nej zhromaždili a pokúšali sa vdýchnuť vírus.

O dobrovoľný prenos nákazy sa pokúšajú predovšetkým mladší ľudia, ktorí podceňujú nebezpečnosť choroby. Večierkov sa však zúčastňujú aj starší ľudia či dokonca rodičia, ktorí na ne vodia aj svoje deti.

Jeden mŕtvy a niekoľko hospitalizovaných

Niekoľkí ľudia, ktorí sa takýchto večierkov zúčastnili, však už skončili v nemocniciach na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeden zomrel. Išlo o 55-ročného muža, ktorý zomrel minulý týždeň v Rakúsku po tom, čo sa nakazil covidom počas jednej takejto párty v talianskom meste Bolzano, pričom tieto večierky navštevoval pravidelne. V alpskom regióne hospitalizovali najmenej troch ďalších ľudí vrátane dieťaťa po tom, ako sa na podobných akciách nakazili vírusom, informuje web News.

Bolzano na severe Talianska je jednou z najzasiahnutejších oblastí jesennou vlnou pandémie, ktorá sa momentálne preháňa Európou. Mnohé krajiny hovoria o ďalších lockdownoch, pričom prvou krajinou, ktorá ho už zaviedla, je Rakúsko. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že Európa je jediným regiónom na svete, kde sa minulý týždeň zvýšil počet úmrtí na covid-19.

  • Zdroj:
  • Yahoo News,
  • news.com.au


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mikulec načrtol časť opatrení, o ktorých má rozhodovať vláda. Bude platiť zákaz vychádzania? (23. 11. 2021)
 Koalícia sa mala dohodnúť na lockdowne, prijaté opatrenia budú podľa Matoviča chrániť životy (23. 11. 2021)
 Čaputová: Potrebujeme lockdown, boj s pandémiou prehrávame (23. 11. 2021)
 Na Slovensku bude lockdown, dohodli sa koaliční partneri a schváliť ho musí vláda (23. 11. 2021)
 Núdzový stav v Česku zatiaľ nebude, rozhodla vláda (23. 11. 2021)
 Česko objednalo antivirotikum molnupiravir na liečbu ochorenia Covid-19 (23. 11. 2021)
 Ochota zaočkovať sa proti COVID-19 stúpa s výškou platu, vakcínu odmietajú aj robotníci a ľudia z gastra (22. 11. 2021)
 Koronavírus: Za nedeľu pribudlo takmer 60 obetí covidu. Testy odhalili 4544 nových prípadov (22. 11. 2021)
 PREHĽAD: Opatrenia sa sprísnili, má ísť o lockdown pre nezaočkovaných (22. 11. 2021)
 Čierne okresy na Slovensku od pondelka opäť pribudli, bordových je 19 a červené ostali už len dva „ostrovčeky“ (22. 11. 2021)nasledujúci článok >>
Rada RTVS kritizuje plánované zmeny v mediálnej legislatíve, pre vysielateľa môžu byť likvidačné
<< predchádzajúci článok
Slovensko na Expo Dubaj ako veľký hráč v segmente malých lietadiel