Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. júla 2021

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku opäť mierne vzrástol, najviac ich je z UkrajinyPočet cudzincov pracujúcich na Slovensku v júni opäť mierne vzrástol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,3 tisíca cudzincov, čo bolo o 350 ...Zdieľať
dsc_7210 676x488 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v júni opäť mierne vzrástol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,3 tisíca cudzincov, čo bolo o 350 osôb viac ako v máji. Počet cudzincov, ktorí si u nás zarábajú, pritom od februára minulého roka až do marca tohto roka nepretržite klesal.


Vlani vo februári u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Z Únie je najviac Rumunov


Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 117, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 18,7 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 25 osôb na 9,7 tisíca.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,5 tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.

Medzilaborce na chvoste


Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,4 tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,6 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,4 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín.

Naopak, len 12 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júna v okrese Medzilaborce.


Zdroj: Webnoviny.sk - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku opäť mierne vzrástol, najviac ich je z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Takto sa to robí! V PLANEO stačí nakúpiť, o ostatné sa vám postarajú
<< predchádzajúci článok
Aká drahá je pandémia COVID-19? Britskí daňoví poplatníci budú jej náklady znášať desaťročia

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku opäť mierne vzrástol, najviac ich je z Ukrajiny - diskusné fórum čitateľov