Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. februára 2020

Skvelá Petra Vlhová dosiahla v La Thuile najlepší výsledok v super G v kariére (foto)V talianskom La Thuile sa v sobotu ide ďalší super G v rámci tejto sezóny Svetového pohára 2019/2020. Na štarte nechýbala ani slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ktorá skončila na štvrtom mieste a vyrovnala tak svoj najlepší výsledok v rýchostných disciplínach v kariére – štvrté miesto dosiahla aj v zjazde v Crans Montane.Zdieľať
Skvelá Petra Vlhová dosiahla v La Thuile najlepší výsledok v super G v kariére (foto)

 

Zároveň 24-ročná Liptáčka dosiahla najlepší výsledok v super G v rámci Svetového pohára, v závere januára bola v tejto disciplíne v bulharskom stredisku Bansko šiesta a v prvej polovici februára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene deviata.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • La Thuile

Super G (online od 10:30): 1. Nina Ortliebová (Rak.) 1:11,72 min., 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,01 s., 3. Corine Sutterová (Švaj.) +0,07, 4. Petra Vlhová (SR) +0,39, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,51, 6. Ester Ledecká (ČR) +0,55, 7. Elena Curtoniová (Tal.) +0,78, 8. Jaona Haehlenová (Švaj.) +0,82, 9. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,95, 10. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,98

Sezóna zjazdárok vstupuje do rozhodujúcej fázy. Cez tento víkend sú na programe dvadsiate štvrté a dvadsiate piate preteky. Vlhová sa dosiaľ v tomto ročníku Svetového pohára päťkrát tešila z víťazstva a stále má na dosah viacero malých, ale aj veľký glóbus.

Petra Vlhová, La Thuile, super G
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli sobotňajšieho super G v talianskom La Thuile. La Thuile, 29. február 2020. Foto: SITA/AP.

Napriek problémom s chrupavkou v kolene sa 24-ročná Liptáčka pokúsi v sobotňajšom super G aj nedeľňajšej alpskej kombinácii čo najviac stiahnuť náskok Federicy Brignoneovej na čele Svetového pohára. Talianka má momentálne k dobru 159 bodov. Pred Vlhovou je aj obhajkyňa celkového triumfu v SP Američanka Mikaela Shiffrinová. Jej súťažná pauza po úmrtí otca už trvá takmer mesiac a neštartuje ani tento víkend v La Thuile.

Preteky v La Thuile v regióne Aosta sa z obáv pred šírením koronavírusu konajú s obmedzeným počtom divákov a špeciálne opatrenia Taliani prijali aj v súvislosti so zástupcami médií. Rakúske zdroje informujú, že organizátori zrušili slávnostné žrebovanie čísel pred pretekmi a tiež tlačové konferencie a slávnostné ceremoniály po súťažiach.

Novinárom tiež zakázali podávať si ruky s funkcionármi či pretekárkami. „Reportéri, kameramani aj fotografi počas rozhovorov v mixzóne musia udržiavať minimálnu vzdialenosť jeden a pol metra od lyžiarok. Platí to aj o moderátoroch v živom vysielaní. Tiež by si mali vymieňať mikrofóny, ktoré používajú,“ uvádza športový portál laola1.at.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Petra Vlhová ide super G v La Thuile, pre koronavírus prijali aj špeciálne opatrenia (online) (29. 2. 2020)
 Vlhová by mala trénovať vo Foppole, preteky v La Thuile pre koronavírus nezrušili (25. 2. 2020)
 Petra Vlhová je zranená a zrejme vynechá najbližšie preteky v Taliansku (24. 2. 2020)
 Petra Vlhová po super G útočila na víťazstvo, ale v slalomovom kole chytila špicara (online) (23. 2. 2020)
 Petra Vlhová má šancu vyhrať kombináciu v Crans Montane, po super G je na druhom mieste (online) (23. 2. 2020)
 Petra Vlhová v druhom zjazde v Crans Montane 14-násta, na víťazku stratila sekundu (online) (22. 2. 2020)
 Petra Vlhová predviedla v Crans Montane skvelú riskantnú jazdu a dosiahla životný výsledok (video) (21. 2. 2020)
 Petra Vlhová skončila siedma v tréningu zjazdu vo švajčiarskej Crans Montane (20. 2. 2020)
 Spolupráca Vlhovej a trénera Magoniho bude pokračovať, dohodli sa ďalších dvoch rokoch (17. 2. 2020)
 Zatiaľ sme z nej dostali 70 %, ale má veľký potenciál byť najlepšia na svete, hovorí Magoni o Vlhovej (17. 2. 2020)nasledujúci článok >>
FIFA by chcela na olympijských hrách v Tokiu vyskúšať novinku v striedaní hráčov
<< predchádzajúci článok
Dvojgólový Studenič rozhodol v AHL o výhre Binghamtonu a stal sa prvou hviezdou zápasu

Skvelá Petra Vlhová dosiahla v La Thuile najlepší výsledok v super G v kariére (foto) - diskusné fórum čitateľov