Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. marca 2020

Slováci majú už len pár dní, aby sa dostali domov cez Schwechat. Letisko ruší všetky letySlováci majú už len pár dní nato, aby sa dostali domov cez viedenské letisko Schwechat. To postupne zastavuje všetky pravidelné lety.Zdieľať
Slováci majú už len pár dní, aby sa dostali domov cez Schwechat. Letisko ruší všetky lety

Slováci majú už len pár dní nato, aby sa dostali domov cez viedenské letisko Schwechat. To postupne zastavuje všetky pravidelné lety.

V Rakúsku je k 18. marcu potvrdených takmer 1500 prípadov nákazy novým koronavírusom COVID-19. Letisko Schwechat tak na základe rozhodnutia vlády postupne prijíma prísne opatrenia a začína rušiť viaceré medzinárodné lety.

Viac o téme: Koronavírus

 

 

Rušia sa medzinárodné lety

V súčasnosti sú pozastavené všetky lety z Číny, Južnej Kórey, Talianska a Iránu. Ako informovalo letisko Schwechat na svoje webovej stránke, v najbližších dňoch budú zrušené lety aj zo Španielska, Švajčiarska, Francúzska, Veľkej Británie, Ukrajiny, Ruska a Holandska.

Informácie o aktuálnych vzletoch a pristátiach na medzinárodnom letisku vo Viedni nájdu cestujúci na webovej stránke letiska v sekcii Odlety a Prílety.

Austrian Airlines ukončí letovú prevádzku do soboty 28. marca a aerolinky Laudamotion do stredy 8. apríla. Aj ostatné letecké spoločnosti postupne utlmujú lety.

V prevádzke ostanú nákladné lety

Viedenské letisko preto odporúča všetkým cestujúcim, aby si pred odletom skontrolovali letenku na stránkach leteckej spoločnosti, kde si let rezervovali.

„Letisko Viedeň bude aj naďalej v prevádzke, ale iba pre nákladné lety a lietadlá, ktoré privážajú ľudí domov zo zahraničia,“ uviedol hovorca letiska Peter Kleemann.

Rakúska vláda tiež zakázala vstup osobám prichádzajúcim z Talianska, ak nepredložia lekárske potvrdenie o bezinfekčnosti. Niekoľko okolitých krajín zároveň sprísnilo vstupné predpisy pre cestujúcich z Rakúska a uzavrelo letiská pre medzinárodné lety.

Medzi tieto krajiny sa zaradilo aj Slovensko, Česká republika a čiastočne aj Maďarsko. Slováci, ktorí pricestujú do Budapešti, budú mať pravdepodobne veľký problém dostať sa domov, kvôli uzavretiu hraníc, ktoré platí od utorka (17. marca).

Môže sa im tak ľahko stať, že uviaznu v tranzitnej zóne letiska, Maďari totiž do krajiny púšťajú výhradne maďarských občanov. 

Na viedenskom letisku zatvoria všetky gastro prevádzky a obchody. Ostanú otvorené len tie najnevyhnutnejšie, ako sú obchody s potravinami či lekárne.

Hovorca letiska zároveň upokojuje verejnosť, že všetkým cestujúcim, ktorí po prílete prejavia príznaky infekcie, dostanú zdravotnú starostlivosť vrátane testu na koronavírus.

Letisko tiež upozorňuje na rýchlo sa meniacu situáciu, preto všetkým cestujúcim odporúča sledovať aktualizácie zverejnené na stránke letiska.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Imunitný systém nie je úplne bezbranný. Vedci zistili, ako bojuje s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Koronavírus zasiahol už všetky štáty USA, v niektorých ohniskách nákazy zvažujú postaviť poľné nemocnice (18. 3. 2020)
 Koronavírus: Taliansko už má viac ako 2500 obetí koronavírusu, lekári pracujú v príšerných podmienkach (18. 3. 2020)
 Koronavírus (online): Nakazených je už viac ako sto Slovákov, pribudlo osem nových prípadov. Slovensko eviduje úmrtie, ktoré môže súvisieť s koronavírusom (18. 3. 2020)
 Slovensko zavrie hraničné priechody s Poľskom, otvorené zostanú iba Trstená a Vyšný Komárnik (17. 3. 2020)
 Tehotná Cibulková aktuálnu situáciu nepodceňuje, nosí rúško a všetko dezinfikuje (foto) (17. 3. 2020)
 V Seattli začali testovať vakcínu proti koronavírusu (17. 3. 2020)
 Koronavírus ohrozuje aj deti, hoci v menšej miere, tvrdí šéfka epidemiológov z WHO (17. 3. 2020)
 Možnosť prenosu koronavírusu z matky na plod nie je dokázaná, dojčiť dieťa môže (17. 3. 2020)
 Koronavírus na Slovensku: Nakazených Slovákov je už 97. Do leta ich môže byť pol milióna (online) (17. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Samsung spustil projekt, ktorý búra mýty o generácii Z
<< predchádzajúci článok
Zatvorené automobilky prerušia výrobu aj u subdodávateľov, malí výrobcovia môžu mať vážny problém

Slováci majú už len pár dní, aby sa dostali domov cez Schwechat. Letisko ruší všetky lety - diskusné fórum čitateľov