Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. mája 2019

Video: Srdce nehasne. Karel Gott naspieval nový dojemný duet so svojou dcérou Charlotte Ellou


Tagy: Karel Gott

"Niekedy sa vie, čo Boh chystá ..." Týmito slovami začína nový singel Karla Gotta, ktorý naspieval so svojou staršou dcérou Charlotte Ellou.Zdieľať
Video: Srdce nehasne. Karel Gott naspieval nový dojemný duet so svojou dcérou

 

A nielen Boh, ale aj Gott vie, čo sa chystá - nová pieseň Srdce nehasne totiž predznamenáva dve špeciálne kolekcie hitov populárneho speváka, ktoré vydavateľstvo Supraphon chystá k jeho osemdesiatinám.

Novú pieseň napísal a otextoval frontman kapely Kryštof Richard Krajčo, finálnu podobu doladil potom s Petrom Harazinem zo skupiny Nebe. "Vystihol môj momentálny pocit, čo prežívam. Je to rozhovor pomaly starnúceho otca, ktorý má svoje skúsenosti a vie, čo všetko ho môže čakať, aké prekvapenia, a napríklad aj nemilé, s veľmi mladou dcérkou, "uviedol ku skladbe Gott.

Teší ho vraj, že svojej dcére zanecháva spoločnou piesňou určitú inšpiráciu. Charlotte Ella podľa neho v duete preukázala, že už je hotová speváčka. Skladba Srdce nehasne je prvá, ktorú Krajčo napísal pre niekoho iného než pre svoju kapelu Kryštof.

Krajčo: Trochu som sa bál
"Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál," priznáva Krajčo. "Každá pieseň je pre mňa totiž vždy taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karol by si zaslúžil jeden taký, vybrúsený '. A o to sme sa s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už, vie, čo sa chystá '. Bol som rád, že sa Karolovi aj Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a dali jej veľké emócie, "hovorí Krajčo.

 

 

Karla Gotta a jeho dcéru doprevádzal aj na akustickú gitaru, spolu s ďalšími muzikantmi Lukášom Chromkem, Romanom Vichy, Janom Steinsdörferem a sláčikovým Unique Quarto.

Singel predznamenáva dve špeciálne kolekcie, ktoré Supraphon chystá k osemdesiatinám Karla Gotta. Významné jubileum oslávi "božský Kája" 14. júla. Presne o mesiac skôr sa k fanúšikom dostane výberový komplet Karel Gott 80/80, ktorý obsahuje najväčšie hity z rokov 1964 až 2019. Zároveň vychádza box s pätnástimi CD, ktoré pod názvom Karel Gott - single pripomenú tristo Gottových piesní.


Tagy: Karel Gott
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Karel Gott na koncerte v Košiciach: Zdravím šicke vraňare (25. 1. 2019)
 Karel Gott odkazuje do Košíc: Vždy sa na Slovensko teším (13. 1. 2019)
 Karel Gott sa po vážnej chorobe zotavuje v prírode, na Facebooku zverejnil fotografiu (17. 12. 2018)
 Stále mladý Karel Gott nadchol Ružomberok (9. 12. 2018)
 Karla Gotta prepustili z nemocnice, spevák sa plánuje vrátiť k pracovným povinnostiam (22. 11. 2018)
 NEVYZERÁ TO S NÍM DOBRE: Gotta opäť hospitalizovali v nemocnici (20. 11. 2018)
 ŠOKUJÚCI PORTRÉT: K. Gott dostal od výtvarníčky z Číny obraz (10. 10. 2018)
 Gotta zradilo zdravie, zrušil účasť na pražskom koncerte Alphavillle (5. 10. 2018)
 Bratislavčanky stále milujú Karla Gotta (28. 6. 2018)
 Karel Gott prvý raz žaluje novinára, kniha Na cestách so slávikom vyšla bez jeho autorizácie (12. 6. 2018)nasledujúci článok >>
Pocta Jarovi Filipovi prinesie aj nové vydanie albumu Cez okno
<< predchádzajúci článok
Archív odkryl svedectvo muža, ktorému M. R. Štefánik skonal v náručí

Video: Srdce nehasne. Karel Gott naspieval nový dojemný duet so svojou dcérou Charlotte Ellou - diskusné fórum čitateľov