Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. apríla 2007

Výbor EP podporil návrh o regulácii roamingových cienVýbor Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok podporil návrh, na základe ktorého by všetci užívatelia mobilných telefónov v Európskej únii (EÚ) mohli v zahraničí automaticky volať za znížené ...Zdieľať

BRUSEL 12. apríla (WEBNOVINY) - Výbor Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok podporil návrh, na základe ktorého by všetci užívatelia mobilných telefónov v Európskej únii (EÚ) mohli v zahraničí automaticky volať za znížené regulované ceny. Parlamentný výbore pre priemysel tiež schválil návrh na cezhraničný poplatok (roaming) vo výške 40 eurocentov za minútu pre odchádzajúce hovory a 15 eurocentov za minútu pre hovory prichádzajúce.

Regulovaná cena by sa mala automaticky týkať všetkých súčasných i nových zákazníkov. Návrh Európskej komisie má znížiť medzinárodné poplatky roamingových služieb mobilných operátorov od tohto leta. Očakáva sa, že Európsky parlament bude o návrhu hlasovať v polovici mája, potom bude nasledovať hlasovanie Rady Európskej únie zloženej z ministrov telekomunikácií jednotlivých členských krajín.

SITA/Reuters/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina svedkov predvolaných v kauze pápayovci sa súdu vyhýba
<< predchádzajúci článok
Štrajk narušil leteckú dopravu na parížskom letisku

Výbor EP podporil návrh o regulácii roamingových cien - diskusné fórum čitateľov