Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. novembra 2011

Výnosy z talianskych dlhopisov sú stabilizované na 7,16 %





Zdieľať
burza usa Odporúčame:


Nemeckí exportéri tvrdia, že dokážu žiť bez eura

LONDÝN 10. novembra (WEBNOVINY) - Výnosy z talianskych vládnych dlhopisov sa vo štvrtok stabilizovali nad úrovňou 7 % vzhľadom na známky toho, že politická neistota v krajine sa zmierňuje.

Vysokopostavený predstaviteľ strany premiéra Silvia Berlusconiho povedal, že predseda vlády diskutuje o možnosti, že sa vytvorí vláda národnej jednoty a následne sa vyhlásia predčasné voľby.

Ešte v stredu Berlusconi uprednostňoval vyhlásenie volieb pred vytvorením dočasnej vlády, čo znamenalo, že hrozí dlhotrvajúce obdobie nestability. Vo štvrtok sa výnosy z desaťročných štátnych cenných papierov Talianska znížili o 10 bázických bodov na úroveň 7,16 %. Výnosy z dvojročných dlhopisov klesli pod úroveň výnosov z desaťročných štátnych cenných papierov. Obchodníci uviedli, že Európska centrálna banka vo štvrtok pokračuje v nákupoch talianskych dlhopisov.

V stredu sa výnosy z dvojročných talianskych vládnych dlhopisov prvýkrát od zavedenia eura dostali vyššie ako výnosy z desaťročných štátnych cenných papierov Talianska. Tento pohyb pripomínal podobnú inverziu výnosov z portugalských, gréckych a írskych dlhopisov pred tým, ako tieto krajiny museli požiadať o medzinárodnú pomoc.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Taliansko by mohlo poškodiť finančný systém USA (10. 11. 2011)
 Taliansko znepokojilo Nemecko aj Veľkú Britániu (9. 11. 2011)
 Taliansko musí urýchlene konať, tvrdí Iveta Radičová (9. 11. 2011)
 Taliansko odmietlo pomoc z eurovalu (9. 11. 2011)



nasledujúci článok >>
Súčasný stav núti cyklistov porušovať zákon, zmení sa to
<< predchádzajúci článok
Pri streľbe na severe krajiny zomrel Srb, dvaja sú zranení