Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. novembra 2020

Zariadenia sociálnych služieb dostali od ministerstva počas prvej vlny COVID-19 desiatky miliónov eurMinisterstvo práce a sociálnych vecí pomohlo zariadeniam sociálnych služieb počas prvej vlny pandémie ...Zdieľať
gettyimages 1203365703 676x451 21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce a sociálnych vecí pomohlo zariadeniam sociálnych služieb počas prvej vlny pandémie celkovou sumou 38,9 milióna eur. Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Najviac išlo na mimoriadne odmeny


Najväčšia čiastka, vyše 31,7 milióna eur, išla na mimoriadne odmeny pre zamestnancov týchto zariadení a na nákup ochranných a dezinfekčných prostriedkov smerovalo 5 miliónov eur. Zvyšné financie tvorili náklady na rýchlotesty, financovanie neobsadených miest v zariadeniach a na humanitárnu pomoc.

"Čo sa týka druhej vlny a pomoci zariadeniam sociálnych služieb, pristúpili sme aj k ďalším opatreniam, aby sme čo najviac týmto zariadeniam pomohli," tvrdí šéf rezortu práce a sociálnych vecí. V týchto zariadeniach sa podľa Krajniaka vykonalo 130,5-tisíca antigénových testov.

Pravidelné plošné testovanie


"Máme naplánované v dvojtýždňových intervaloch pravidelné plošné testovanie aj v najbližšom polroku," povedal. Na tzv. infekčný príplatok 200 eur na každého zamestnanca, ktorý je v karanténe a stará sa o pozitívnych pacientov, by sa malo vynaložiť celkovo 1 milión eur.

Suma dva milióny eur sa má použiť na preplácanie výdavkov na vitamín D3 pre zamestnancov a klientov zariadení. Ďalších 17 miliónov eur ministerstvo práce a sociálnych vecí vyčlenilo na na novoprijatých zamestnancov zariadení sociálnych služieb: "Preplácame 95 percent celkových nákladov na takéhoto zamestnanca počas deviatich mesiacov," povedal Krajniak.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zariadenia sociálnych služieb dostali od ministerstva počas prvej vlny COVID-19 desiatky miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čaputová pri rozhodovaní nad zákonmi vždy uvažuje, či bol dôvod na skrátené legislatívne konanie
<< predchádzajúci článok
Korupcia aj subvenčné podvody, prokuratúra vlani stíhala desiatky právnických osôb

Zariadenia sociálnych služieb dostali od ministerstva počas prvej vlny COVID-19 desiatky miliónov eur - diskusné fórum čitateľov