Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. apríla 2009

Zemetrasenie v Taliansku stále neutíchloV noci na utorok zasiahli postihnutú oblasť v strednom Taliansku ďalšie zemetrasenia. Jedno z nich malo magnitúdo 4,8, informovala spravodajská agentúra ANSA. Podľa údajov civilnej obrany šlo po hlavnom ...Zdieľať
RÍM 7. apríla (WEBNOVINY) - V noci na utorok zasiahli postihnutú oblasť v strednom Taliansku ďalšie zemetrasenia. Jedno z nich malo magnitúdo 4,8, informovala spravodajská agentúra ANSA. Podľa údajov civilnej obrany šlo po hlavnom pondelkovom zemetrasení s magnitúdom 6,2 o jeden z najsilnejších otrasov. Ďalšie dosiahli magnitúdo 3,6. Správy o nových škodách zatiaľ nie sú známe.


Ničivé zemetrasenie, ktoré v pondelok zasiahlo stredné Taliansko, si vyžiadalo najmenej 150 obetí a približne 1500 zranených. Záchranné služby informovali až o 70 tisícoch obyvateľov, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Zemetrasenie zničilo stredoveké opevnené mesto L'Aquila ležiace asi 100 kilometrov severovýchodne od Ríma, kde viac ako 1700 záchranárov napriek dažďu pokračuje v prehľadávaní trosiek budov. Silné otrasy zasiahli oblasť krátko po 15:30 a trvali okolo 30 sekúnd. Za tento čas stihli zničiť mnohé renesančné a barokové budovy. Poškodili aj miestnu katedrálu a zámok z 15. storočia, v ktorom sídli regionálne múzeum. Škody hlásia aj z Ríma, kde zemetrasenie zanechalo stopy na antických Caracallovych kúpeľoch z tretieho storočia. Taliansky geofyzikálny ústav vyčíslil silu otrasov magnitúdom 6,2. Ich zdroj sa nachádzal v päťkilometrovej hĺbke priamo pod L'Aquilou.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Počet obetí zemetrasenia v Taliansku stúpol na trinásť (6. 4. 2009)
 Počet obetí zemetrasenia v Taliansku stále stúpa, už ich je 27 (6. 4. 2009)
 Zemetrasenie v Taliansku zabilo 50 ľudí a zničilo historické centrá (6. 4. 2009)
 Slovensko ponúklo psy po zemetrasení v Taliansku (6. 4. 2009)
 Počet obetí zemetrasenia v Taliansku vzrástol na 92 (6. 4. 2009)
 Slovensko vyjadruje Taliansku úprimnú sústrasť (6. 4. 2009)nasledujúci článok >>
Počet obetí zemetrasenia v Taliansku je 179
<< predchádzajúci článok
Vedec sa snažil varovať pred zemetrasením, úrady ho umlčali

Zemetrasenie v Taliansku stále neutíchlo - diskusné fórum čitateľov