Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. júla 2021

Heger: Novela, ktorá hovorí o očkovaní a testovaní ako podmienkach vstupu do reštaurácií či podnikov, nemá nikoho trestaťNovela by podľa premiéra mala počas prípadnej tretej vlny pandémie pomôcť ekonomike tým, že prevádzky nebudú obmedzené počtom ľudí na metre štvorcové, ale umožní sa do nich vstup zaočkovaným.Zdieľať
Heger: Novela, ktorá hovorí o očkovaní a testovaní ako podmienkach vstupu do reštaurácií či podnikov, nemá nikoho trestať

„Podmienka, koľko ľudí môže byť na meter štvorcový v prevádzke, znižuje kúpnu silu prevádzky. Ak tam môže byť plus 20 percent zaočkovaných, ktorí nie sú hrozbou, vieme tak pomôcť ekonomike a neohrozujeme pandemickú situáciu,“ poznamenal Heger.

Hnutie Sme rodina zablokovalo začiatkom júla vládnu novelu, ktorá hovorí o očkovaní a testovaní ako podmienkach prípadného vstupu do reštaurácií či podnikov. Premiér minulý týždeň potvrdil, že koalícia smeruje v súvislosti s novelou k dohode.

Z programu mimoriadnej letnej schôdze parlamentu, ktorá sa začne v piatok, vyplýva, že poslanci majú o novele rokovať. Vláda ju navrhla prebrať v skrátenom legislatívnom konaní.

Vládny návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia predpokladá, že úrad verejného zdravotníctva by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny covid preukaz. Ten má informovať, či osoba bola zaočkovaná proti covidu, negatívne testovaná alebo ochorenie prekonala.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Podmienky návratu na Slovensko sú prísnejšie, výnimku z karantény majú plne zaočkovaní či pendleri (19. 7. 2021)
 WHO: Je veľká pravdepodobnosť šírenia ešte nebezpečnejších variantov (15. 7. 2021)
 Polícia pokračuje v hraničných kontrolách, rozhodnutie súdu vstúpi do platnosti až o pár dní (15. 7. 2021)
 Celé Slovensko bude v rámci COVID automatu zelené, opatrenia však budú naďalej platiť (14. 7. 2021)
 Deti do 12 rokov sa nemusia registrovať do eHranica, staršie však už áno (10. 7. 2021)
 Pre vstup do SR platia nové podmienky, nezaočkovaní idú do karantény (9. 7. 2021)
 Plne zaočkované osoby nemusia ísť po návrate na Slovensko do karantény, treba byť však zaregistrovaný na e-hranica (8. 7. 2021)
 Slovensko opäť otvorí menšie hraničné priechody, polícia odstráni všetky prekážky (8. 7. 2021)
 Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 12. júla. Bez troch okresov bude od pondelka celé Slovensko v zelenej farbe (7. 7. 2021)
 Heger:Budúci týždeň rozhodneme o preplácaní testov (7. 7. 2021)nasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa rozbieha nový systém, s ďalšími inštitúciami v Únii komunikuje elektronicky
<< predchádzajúci článok
Sulík považuje za dôležité uctiť si Lasicu, SaS navrhne vláde vyhlásiť na jeho počesť štátny smútok

Heger: Novela, ktorá hovorí o očkovaní a testovaní ako podmienkach vstupu do reštaurácií či podnikov, nemá nikoho trestať - diskusné fórum čitateľov

Čo krok to trestný čin20.7. 6:45:59