Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

18. januára 2021

Mesto Prievidza chce vytvoriť 25 odberných miestRadnica zároveň na internetovej stránke mesta zverejnila predbežný zoznam odberných miest, tie by sa mali nachádzať vo všetkých častiach mesta a najmä na školách.Zdieľať
Mesto Prievidza plánuje vytvoriť 25 odberných miest

Mesto Prievidza plánuje pomôcť pri rozšírení testovacích kapacít na takzvanom skríningovom testovaní obyvateľstva na COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára plánuje vytvoriť 25 odberných miest. Informovala o tom v pondelok samospráva na oficiálnej stránke mesta.


"Podmienkou na zabezpečenie tohto plánovaného testovania je, že štát prostredníctvom okresných úradov pre mesto zabezpečí dostatočný počet testov a certifikátov, čo nemá samospráva možnosť ovplyvniť," uviedla radnica.

Mesto tiež plánuje využiť rezervačný systém cez internet na testovanie v konkrétnom čase, prostredníctvom ktorého by bolo možné skrátiť alebo úplne eliminovať čakacie lehoty. "O tom, na ktorých odberných miestach mesto rezervačný systém využije a ktorý využije, zatiaľ nie je možné kompetentne rozhodnúť z dôvodu nedostatočných informácií zo strany štátu. Nie je napríklad jasné, či bude dostatočné preukázať sa výsledkom testu, ktorý bude doručený emailom, čo by vylúčilo nutnosť čakania na výsledok," ozrejmila samospráva.

Radnica zároveň na internetovej stránke mesta zverejnila predbežný zoznam odberných miest, tie by sa mali nachádzať vo všetkých častiach mesta a najmä na školách. Ako však upozornila, odberné miesta ešte podliehajú administratívnemu a schvaľovaciemu procesu.

"Všetky odberné miesta z testovania v roku 2020 nebudú zachované z dôvodu zmeny prefinancovania nákladov, nedostatku kvalifikovaného zdravotníckeho personálu, ale aj reflektovania skúseností a zmien prevádzkových podmienok na niektorých miestach," vysvetlila samospráva.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza zároveň podľa nej pri tomto testovaní neodporučil vytvárať tzv. drive-thru odberné miesta, na ktorých sa v minulosti realizovali odbery formou príchodu osobným motorovým vozidlom, a to najmä z dôvodu nízkych vonkajších teplôt.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Strana Za ľudí má na celoplošné testovanie iný názor, malo by sa konať iba regionálne (17. 1. 2021)
 Rozdielom oproti novembrovému „vylodeniu v Normandii“ je iba viac testovacích dní, reaguje Hlas (17. 1. 2021)
 Kollár hovorí o testovaní najviac postihnutých regiónov počas viacerých dní, koalícia sa dohodla (17. 1. 2021)
 Vláda schválila vyčlenenie 5000 vojakov na pomoc s testovaním (16. 1. 2021)
 Igor Matovič obhajuje antigénové testy, v harmaneckých papierňach použili úplne iné (16. 1. 2021)
 Za ľudí: Testujme tam, kde to má zmysel (16. 1. 2021)
 Antigénové testovanie v harmaneckých papierňach zlyhalo, ukázalo nereálne vysokú až 46-percentnú mieru nákazy. PCR nula (16. 1. 2021)
 V Košiciach sa začalo druhé kolo celomestského testovania, otvorili desiatky odberových miest (15. 1. 2021)
 Matovič: Moje stanovisko o testovaní ostáva nemenné. Celoplošné testovanie zachráni tisíc životov (15. 1. 2021)
 Lekárska komora nevidí význam ani úžitok celoplošného testovania, Kollár poukazuje na riziká (14. 1. 2021)nasledujúci článok >>
Bratislavská župa spustila mobilné odberové miesto, funguje cez elektronický rezervačný systém (video)
<< predchádzajúci článok
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice otvorila nové očkovacie centrum

Mesto Prievidza chce vytvoriť 25 odberných miest - diskusné fórum čitateľov