22. novembra 2022

MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína šokujúco prehrala, Saudská Arábia v druhom polčase otočila výsledok

Úvod tretieho dňa na futbalových majstrovstvách sveta v Katare priniesol prvé veľké prekvapenie. V súboji C-skupiny totiž výber favorizovanej Argentíny podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2 napriek ...

wcup_argentina_saudi_arabia_soccer_74778 957bdc9d1e424060a899ffb0b8449042 676x451 22.11.2022  - Úvod tretieho dňa na futbalových majstrovstvách sveta v Katare priniesol prvé veľké prekvapenie. V súboji C-skupiny totiž výber favorizovanej Argentíny podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2 napriek tomu, že od 10. minúte viedol 1:0 po premenenom pokutovom kope hviezdneho Lionela Messiho.

Tesne po polčasovej prestávke však tímu z Arabského polostrova "udrel" dvakrát v rozpätí piatich minút, do listiny strelcov sa zapísali Saleh Al Shehri a Salem Al Dawsari. V ďalšom priebehu síce mali Argentínčania viac z hry, nenašli však cestu minimálne na vyrovnanie.

Výber Argentíny zaznamenal prvú prehru od júla 2019. Vtedy podľahol Brazílčanom 0:2 a potom ťahal sériu 33 duelov bez prehry. Spomenutý Messi v utorok skóroval na svojom už štvrtom svetovom šampionáte, predtým dal góly aj v Rusku 2018, Brazílii 2014 aj Nemecku 2006, bez presného zásahu zostal v Juhoafrickej republike 2010.

Výsledky utorkových stretnutí na XXII. majstrovstvách sveta vo futbale v Katare:

• C-skupina:

•

Argentína - Saudská Arábia 1:2 (1:0)

Góly: 10. Messi (z pok. kopu) - 48. Al Shehri, 53. Al Dawsari, ŽK: 67. Al Malki, 75. Al Boleahi, 79. Al Dawsari, 82. Abdulhamid, 88. Al Abed, 90.+ Al Owais,

Rozhodoval: Vinčič (Slovin.), 88 012 divákov

Mexiko - Poľsko (17.00)

• D-skupina:

•

Dánsko - Tunisko (14.00)
Francúzsko - Austrália (20.00)

Zdroj: Webnoviny.sk - MS vo futbale 2022 v Katare: Argentína šokujúco prehrala, Saudská Arábia v druhom polčase otočila výsledok © SITA Všetky práva vyhradené.