Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. novembra 2020

Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdownDosiaľ sme nemali taký úspech, ako sme dúfali, uviedol na margo platných epidemiologických opatrení bavorský premiér Markus Söder.Zdieľať
Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdown

Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdown, ktorý mal pôvodne platiť do konca novembra. Oznámila to v stredu večer nemecká kancelárka Angela Merkelová i premiéri spolkových krajín po absolvovaní spoločnej sedemhodinovej videokonferencie, informovala agentúra DPA.


Podľa Merkelovej spomalili súčasné protipandemické opatrenia, ktoré v krajine platia už viac ako tri týždne, šírenie nového koronavírusu, avšak na zaistenie bezpečnosti je potrebné mať viac času. Kancelárka ale dodala, že prísne opatrenia by sa mohli uvoľniť, ak by došlo k neočakávanému poklesu nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu.

Predstavitelia jednotlivých spolkových krajín sa s nemeckou vládou tiež dohodli na obmedzení súkromných stretnutí. Povolené sú tak po novom takéto stretnutia maximálne piatich osôb z dvoch domácností, pričom do tohto počtu sa nezarátavajú deti vo veku 14 a menej rokov - tých sa môže zísť aj viac, informovala Merkelová.

Počas vianočných sviatkov - od 23. decembra do 1. januára - sa obmedzenia pre stretávanie rodín zmiernia. Zísť sa bude môcť až do 10 ľudí, do ktorých počtu sa taktiež nerátajú deti do 14 rokov.

Avizované predĺženie opatrení musí vláda formálne podpísať neskôr v decembri, keďže takéto obmedzenia môže zaviesť vopred len na maximálne štyri týždne, uvádza DPA.

"Dosiaľ sme nemali taký úspech, ako sme dúfali," uviedol na margo platných epidemiologických opatrení bavorský premiér Markus Söder. Dodal, že čiastočný lockdown v súčasnosti nie je taký prísny ako pred polrokom.

Očakáva sa, že nemecká vláda i predstavitelia jednotlivých spolkových krajín zakážu počas novoročných osláv používať zábavnú pyrotechniku, a to buď na námestiach či všade, uvádza DPA.

Ako súčasť čiastočného lockdownu, ktorý v Nemecku platí od začiatku novembra, sú aktuálne zatvorené reštaurácie, bary, kiná, divadlá, múzeá i plavárne a platia obmedzenia kontaktov.

V stredu pribudlo v Nemecku v súvislosti s ochorením COVID-19 410 nových úmrtí, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Celkový počet obetí, ktoré si v Nemecku toto ochorenie vyžiadalo od začiatku pandémie, sa tak zvýšil na 14.771. Inštitút Roberta Kocha (RKI) zároveň v stredu hlásil aj ďalších 18.633 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čím sa ich celkový počet od začiatku pandémie zvýšil na 961.320.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Plán na otvorenie škôl spočíva v pravidelnom testovaní, výtery by mohlo nahradiť kloktanie (25. 11. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1811 nakazených, viac ako 2800 vyliečených a počet úmrtí stúpol na 732 (25. 11. 2020)
 Počet nakazených v Česku od začiatku pandémie prekročil pol milióna (25. 11. 2020)
 Ako by mohli fungovať lyžiarske strediská či hotely. Navrhli semafor (24. 11. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1021 nakazených novým koronavírusom (24. 11. 2020)
 WHO: Oklieštené Vianoce sú najbezpečnejšia taktika (24. 11. 2020)
 Sulík ide opäť proti Matovičovi, strana SaS nepodporí ďalšie celoplošné testovanie (23. 11. 2020)
 Foto: Sulíkov plán má 20 strán, navrhuje napríklad aj zadarmo rúška pre seniorov. Rieši aj odškodnenie prevádzok či systém na hraniciach (23. 11. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 231 nakazených a viac ako 2-tisíc vyliečených, počet úmrtí sa zvýšil na 693 (23. 11. 2020)
 Sulík predstavuje svoj pandemický plán "Semafor zdravia", s ktorým ho Matovič posielal do Mongolska (naživo) (23. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Nemecko predĺžilo čiastočný lockdown, neodporúča sa ani tradičný novoročný ohňostroj
<< predchádzajúci článok
Deti do siedmich rokov sa po príchode zo zahraničia nemusia testovať na koronavírus

Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdown - diskusné fórum čitateľov