Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

22. apríla 2022

Po dvojročnej prestávke pokračuje na Slovensku turné kapely Lola MarshFestival Pohoda, ktorý koncerty organizuje, ďalej pripomína, že Lola Marsh vydali začiatkom roka 2020 album Someday Tomorrow Maybe, ktorý si medzi prvými naživo vypočuli aj fanúšikovia v Košiciach.Zdieľať
Po dvojročnej prestávke pokračuje na Slovensku turné kapely Lola Marsh

Už dnes sa na Slovensko vráti po vyše dvoch rokoch izraelská kapela Lola Marsh. 22. apríla zahrajú v Trenčianskom Piano Clube, 23. apríla v bratislavskej Refinery Gallery a 25. apríla v Mestskom divadle Žilina. Začiatkom roka 2020 vydali album Someday Tomorrow Maybe a medzi prvými si ho naživo vypočuli aj ich fanúšikovia v Košiciach. Zvyšok turné kapely sa pre pandémiu niekoľkokrát presúval, no teraz sú už Lola Marsh opäť v Európe a v najbližších dňoch potešia skvelými vystúpeniami v plnej kapacite a bez obmedzení aj fanúšikov na Slovensku. Koncerty otvorí talentovaná trenčianska speváčka Nina Kohout.

Michal Kaščák ich tvorbu a hranie opísal takto: „Lola Marsh býva označovaná ako indie folk, či dream pop – podľa mňa to neplatí, v ich hudbe je toľko podôb a „spodných vôd“, že si ju viem predstaviť aj ako soundtrack k nejakému ponurému filmu Quentina Tarantina. Hrajú tak, že si ich nepomýlite s nikým iným, v ich tvorbe je nielen úžasná kreativita, ale aj vášeň, nadšenie a hravosť. Som rád, že ich vďaka previazanosti so Slovenskom môžeme označiť za priam domácu skupinu...“ Sympatie sú vzájomné. Pri otázke, ktorý koncert si zamilovali najviac Gil a Yael v rozhovore pre francúzsky Rocknfool jednohlasne odpovedali: „Ten na festivale Pohoda“.

Koncerty v Trenčíne a v Žiline sú vypredané. Posledné lístky na bratislavský koncert sú v predaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop. Cena vstupeniek je 19 € v predpredaji a 25 € na mieste (ak nebudú vypredané). Zakúpené (a nerefundované) vstupenky platia aj na presunuté termíny. Nárok o refundáciu si mohli záujemcovia uplatniť do konca októbra 2021. Momentálne už nie je možné vstupenky refundovať.

LOLA MARSH

LOLA MARSH

Hudobná láska na prvé počutie – aj tak sa dá opísať vzťah festivalu Pohoda a jeho návštevníkov k izraelskej kapele Lola Marsh. Už pri premiére na Slovensku v roku 2014 vystúpili ako neznáma kapela hlavnom pódiu Pohody. Chémia zafungovala okamžite. Nasledovalo turné, viaceré sólo koncerty i ďalšie vystúpenia na najväčšom slovenskom festivale. V júni 2017 vydali debut Remember Roses, ktorého úspech sa ihneď premietol do skvelých čísel počúvanosti na rôznych streamovacích službách a celkovo rastúceho záujmu o túto fantastickú kapelu. Ich piesne sa začali objavovať vo viacerých reklamách (eBay, Crédit Agricole) a začali  si ich vyberať aj filmoví či seriáloví producenti. Za cover hitu Carsona Parksa „Something Stupid“ k seriálu Better Call Saul získali začiatkom februára 2020 cenu za najlepšiu skladbu na 10. ročníku Guild of Music Supervisors Awards. Azda ich najväčší hit „You’re Mine“ využil Netflix aj vo svojej „valentínskom“ filme To All the Boys: P.S. I Still Love You. Pieseň „Summer Night“, ktorú vydali spoločne s kapelou Garden City Movement, je tiež na soundtracku ku počítačovej hre Fifa 22.

Vďaka fantastickým živým koncertom sa postupne stali jednou z najžiadanejších blízkovýchodných kapiel v Európe a Spojených štátoch. Dôkazom sú ódy v médiách ako Le Monde, NPR, Paste Magazine, NYLON, New York Times či Observer. Začiatkom roka 2018 odohrali svoj doposiaľ najväčší sólo koncert u nás
v Refinery Gallery s nezabudnuteľnou cover verziou piesne Čerešne, ktorú spolu s Yael odspievalo 1500 ľudí. S rovnakou piesňou dojali spoločne so Zuzanou Krónerovou aj 30 tisíc návštevníkov Pohody 2019. Začiatkom roka 2020 vydali očakávaný druhý album Someday Tomorrow Maybe. Z tucta piesní zaujali skladbami so skvelými videoklipmi ako „Only For a Moment“ a „Echoes“. O ich vizuálnu stránku sa postaral Indy Hait a spolupráca im priniesla víťazstvo na Berlin Music Video Awards v kategórii Best Song za pieseň Echoes, ktorá bola mimochodom použitá aj ako podklad do aftermovie z Pohody 2019. Lola Marsh získali aj druhé miesto v kategórii Best Cinematography za video k piesni „Only For A Moment“. Ich druhú štúdiovku vychválil Billboard či portál A1234, ktorý o albume napísal: „Je po vypočutí tohto albumu skutočne ťažké nezamilovať sa do ich hudby.“  Fanúšikovia na Slovensku sa budú môcť opäť zamilovať do piesní Lola Marsh už v najbližších dňoch.

NINA KOHOUT

Nina Kohout študuje na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. Minulý rok získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom tohto roka vydala s výbornými ohlasmi debutové EP Pandemonium. S ním sa v týchto dňoch predstaví aj na Slovensku, vrátane koncertov Lola Marsh. S touto kapelou si už zaspievala aj na Pohode 2016 a 2019. Tešíme sa na ich príjemný koncertný „reunion“ už tento piatok v Trenčíne, v sobotu v Bratislave a v pondelok v Žiline.

VIDEO:

Nina Kohoutová (Blue Sunray) https://youtu.be/OCli_F-2Cq0

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 LIANNE LA HAVAS SA VRÁTI NA POHODU S NOVÝM ALBUMOM A S KAPELOU (12. 4. 2022)
 Festival Pohoda 2022 bude v plnej kapacite (31. 3. 2022)
 Nemoderný chalan: Laco Lučenič a Midi Lidi zahrajú na Pohode výnimočný koncert pre Mekyho Žbirku (22. 3. 2022)
 Pohodu 2022 roztancuje aj víťaz Grammy Flume (15. 2. 2022)
 Do line-upu Pohody 2022 pribudli Sigrid, Snail Mail, Noga Erez, Kevin Morby, Mezerg a ďalšie mená (26. 1. 2022)
 Vyhlásenie Pohody k sťahovaniu festivalu Grape na trenčianske letisko (3. 12. 2021)
 Pohoda zverejnila ďalšie prepotvrdené mená – The Libertines, Richie Hawtin, Metronomy, Wolf Alice, slowthai, The Comet is Coming a mnoho ďalších (9. 9. 2021)
 Pohoda on the Ground – stretnutie plné slobody na trenčianskom letisku (13. 7. 2021)
 VIDEO: Na letisku v Trenčíne sa začal festival Pohoda pod názvom Pohoda on the Ground (7. 7. 2021)
 Už zajtra sa začne Pohoda on the Ground (6. 7. 2021)nasledujúci článok >>
V Bratislave odpremiérovali komédiu Po čom muži túžia 2 (video)
<< predchádzajúci článok
Video: Hymnou Chystám sa do raja oslavujeme 100. výročie názvu Slovenský raj