Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

16. novembra 2017

Skupina Horkýže Slíže oslávi 25 rokov na koncertnom turnéNa archívnej snímke Horkýže Slíže.Zdieľať
Na archívnej snímke Horkýže Slíže. Foto: TASR/Roman Hanc
 
Bratislava 16. novembra (TASR) - Pustite Karola! je názov najnovšieho albumu skupiny Horkýže Slíže. Jedna z našich najlepších koncertných kapiel vydala svoj jedenásty radový album a fanúšikom ho predstaví na turné. Na šnúre šiestich koncertov od Bratislavy po Košice nebudú chýbať najväčšie hity ani skladby, ktoré formácia nikdy naživo nehrala.


Nitrianska kapela Horkýže Slíže oslavuje štvrťstoročie na hudobnej scéne. Za to obdobie si na Slovensku aj v Česku vybudovala neotrasiteľnú pozíciu, vypredáva kluby, kultúrne domy aj športové haly. Peter Hrivňák - Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel teraz pre fanúšikov pripravili nový album.

"Pustite Karola! je 11. radový album. Vznikal od konca roka 2016 až do leta 2017 a nahrával sa v LR štúdiu. Produkoval ho ako vždy Peter Sanchez Saniga. Plánujeme k nemu vydať aj LP Pustite Karola!, na ktorej bude o jednu skladbu viac ako na klasickom CD," uviedol pre médiá Hrivňák.

Nový album predstaví kapela na pripravovanom turné. "Tešíme sa, koncerty nás bavia najviac. Boli sme, sme a aj budeme koncertná kapela a koncerty sú naša najväčšia zbraň. Zahráme klasicky prierez našej tvorby. Playlist sme upravili špeciálne na toto turné a zaznejú aj skladby, ktoré sme naživo nikdy nehrali. Napríklad skladbu Nazdar sme upravili tak, aby sme ju zahrali bez klavíra. Doteraz sme vždy potrebovali pomoc klaviristu a hrali sme ju len výnimočne," dodal Hrivňák.

Na turné si chalani ako predkapelu berú skupinu Voči Zoči. "Toto turné bude veľké, takže, samozrejme, zvuk, svetlá a celá produkcia bude na top úrovni. A, samozrejme, nezabudneme na fóriky a vychytávky, ktoré k nám neodmysliteľne patria. Ale to nech sa fanúšikovia nechajú prekvapiť," doplnil Marek Viršík.

Horkýže Slíže odohrali viac ako 2000 koncertov, vydali 15 albumov a na Youtube majú vyše 100 miliónov videní. V českej ankete Zlatý Slávik ich ocenili ako druhú najobľúbenejšiu slovenskú kapelu. "Sme radi, že nás považujú za naj koncertnú kapelu. Je to celé o tom, že nás stále baví hrať, koncerty si užívame a keď ide energia od nás, tak ju potom dostávame od ľudí naspäť. A to nás vždy poriadne nakopne," uzatvára Hrivňák.

Turné začne kapela koncertom 9. marca v bratislavskej Hant aréne, ďalšími zastávkami budú Nitra (10.3.), Trenčín (16.3.), Žilina (17.3.), Brezno (23.3.) a Košice (24.3.).

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Horkýže slíže prinesú do Bratislavy cenu Zlatý slávyk (26. 2. 2014)
 Horkýže slíže idú na turné s t.A.T.u. (17. 2. 2014)
 Video: Horkýže slíže šokujú pred turné - Takto zosmiešnili kolegov z brandže! (30. 1. 2014)
 Na koncertoch Horkýže slíže Slávikov predsa len udelia! (17. 1. 2014)
 Horkýže slíže a Polemic budú spomínať na Zlatého slávika a chystajú turné. (14. 11. 2013)
 Horkýže Slíže zverejnili videoklip k piesni Nazdar !!! (19. 3. 2013)
 Horkýže slíže chcú do nového klipu fanúšikov. Buďte v ňom tiež! (20. 2. 2013)
 Horkýže Slíže zavítajú v rámci turné do 14 slovenských miest (3. 12. 2012)
 Horkýže Slíže predstavia nový album na veľkom jarnom turné (21. 11. 2012)
 Horkýže Slíže zverejnili videoklip ku skladbe Nerob!!! (16. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Vychádza kniha Krížova cesta z pera novinára Ivana Kríža
<< predchádzajúci článok
Noc divadiel v Prievidzi ponúkne štyri divadelné hry