Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2020

V Číne, kde je rozšírený koronavírus, sú aj Slováci. Lajčákovo ministerstvo rieši ich návrat domovSlovensko má podľa oficiálnych informácií rezortu zahraničia v provincii Chu-pej (Hubei) v Číne, v ktorej je rozšírený koronavírus, dvoch občanov. Agentúre SITA to potvrdil hovorca Ministerstva ...Zdieľať
miroslav lajcak 676x451 30.1.2020  - Slovensko má podľa oficiálnych informácií rezortu zahraničia v provincii Chu-pej (Hubei) v Číne, v ktorej je rozšírený koronavírus, dvoch občanov. Agentúre SITA to potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Boris Gandel.


Informoval, že ministerstvo je s občanmi v kontakte a majú rozpracované alternatívy ich návratu na Slovensko. V meste Wu-chan, v ktorom sa koronavírus objavil prvýkrát, rezort zahraničia neeviduje slovenských občanov.

Predseda vlády poverený riadením Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Peter Pellegrini (Smer-SD) sa z dôvodu aktuálnej situácie v súvislosti s koronavírusom v pondelok 27. januára stretol s krízovým štábom.

Aj keď Slovensko zatiaľ neeviduje prípad ochorenia spôsobeného uvedeným vírusom, hlavný hygienik SR Ján Mikas upozornil, že pri súčasných možnostiach cestovania nevie vylúčiť jeho výskyt v budúcnosti.

„Práve preto sme tu, že nepodceňujeme túto situáciu, ale ani nechceme dramatizovať,“ uviedol. Je podľa neho ťažké odhadnúť, ako sa vírus bude správať. Situáciu budú hygienici monitorovať a čo najlepšie sa pripravia na elimináciu prípadnej epidémie.


Informácie o novom koronavíruse sa môže verejnosť dozvedieť na infolinkách, ktoré zriadil Úrad verejného zdravotníctva SR. Ide o telefonický a e-mailový kontakt. Informovala o tom hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Na e-mail novykoronavirus@uvzsr.sk alebo telefónne číslo 0917 222 682 sa v prípade potreby môže verejnosť obrátiť so svojimi otázkami k tejto téme, prípadne s prosbou o radu. 24-hodinová telefonická linka začala fungovať 27. januára o 15:30.
 Zdroj: Webnoviny.sk - V Číne, kde je rozšírený koronavírus, sú aj Slováci. Lajčákovo ministerstvo rieši ich návrat domov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus sa už objavil aj v Spojených arabských emirátoch, počet mŕtvych vzrástol na 132 (29. 1. 2020)
 Slovenská pošta: Zásielky z Ázie sú bezpečné. Nie je možné, aby v nich koronavírus prežil (29. 1. 2020)
 Koronavírus dáva do pozoru aj organizátorovo olympiády v Tokiu, (29. 1. 2020)
 Koronavírus ovplyvňuje už aj finančné trhy (28. 1. 2020)
 Globálny turizmus bol pre šírenie koronavírusu v Číne vážne poškodený (27. 1. 2020)
 Šírenie nového koronavírusu sa zrýchľuje, Čína je podľa prezidenta vo veľmi vážnej situácii (26. 1. 2020)
 Nový koronavírus 2019-nCoV: Francúzsko potvrdilo prvé prípady nákazy čínskym vírusom v Európe (24. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Danko by nemal čeliť odvolávaniu z postu predsedu parlamentu, SaS a OĽaNO vysvetlili prečo
<< predchádzajúci článok
Firma Avast zatvorí divíziu Jumpshot, ktorá údajne predávala dáta o užívateľoch svojim klientom

V Číne, kde je rozšírený koronavírus, sú aj Slováci. Lajčákovo ministerstvo rieši ich návrat domov - diskusné fórum čitateľov