Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. januára 2020

Slovenská pošta: Zásielky z Ázie sú bezpečné. Nie je možné, aby v nich koronavírus prežilZásielky odosielané z Ázie sú bezpečné, nie je možné, aby v nich koronavírus prežil. Zároveň sa doposiaľ potvrdil prenos vírusu jedine spôsobom kontaktu s infikovaným človekom alebo zvieraťom. Vyplýva ...Zdieľať
slovenska posta 676x522 29.1.2020 (Webnoviny.sk) - Zásielky odosielané z Ázie sú bezpečné, nie je možné, aby v nich koronavírus prežil. Zároveň sa doposiaľ potvrdil prenos vírusu jedine spôsobom kontaktu s infikovaným človekom alebo zvieraťom. Vyplýva to z usmernenia hlavného hygienika Slovenska ako aj zo špeciálneho odborného stanoviska, ktoré si nechala Slovenská pošta vypracovať u pracovnej zdravotnej služby.

Prísne bezpečnostné pravidlá"Bezpečnosť a zdravie zamestnancov ako aj zákazníkov sú základnou prioritou Slovenskej pošty. Práve zamestnanci Slovenskej pošty sa ako prví dostávajú do kontaktu so zásielkami pri snahe doručiť zásielky svojim majiteľom. Preto pri každodennej práci a manipulácii so zásielkami vo všeobecnosti platia prísne bezpečnostné pravidlá a postupy ochrany zdravia," informuje ďalej Slovenská pošta v tlačovej správe.

Tá aktívne sleduje vývoj situácie v spolupráci so Svetovou poštovou úniou a Ministerstvom zdravotníctva a v závislosti od vývoja situácie v Ázii je pripravená uplatniť nevyhnutné opatrenia. Ročne doručí Slovenská pošta viac ako 3 milióny zásielok z Ázie.

V záujme zníženia akéhokoľvek rizika čínska vláda vydala pokyn, ktorým je Čínska pošta povinná preventívne dezinfikovať všetky poštové zásielky, ktoré smerujú alebo prechádzajú cez Wuhan a jeho spracovateľské stredisko.

Žiadajú o zhovievavosť


V prípade medzinárodných zásielok určených pre provinciu Hubei (poštové smerovacie čísla 430000–449999) sa Čínska pošta skontaktuje s adresátom a podľa jeho preferencií doručí jeho zásielku tak, aby sa obmedzil akýkoľvek fyzický kontakt doručovateľa s adresátom zásielky, napríklad doručením do výdajných (balíkových) terminálov.

"Zákazníkov preto prosíme o zhovievavosť pri doručovaní medzinárodných zásielok z Ázie, nakoľko tieto preventívne bezpečnostné opatrenia môžu spôsobiť ich omeškanie a v niektorých prípadoch nebude možné získať písomné potvrdenie prevzatia poštovej zásielky. Prijaté opatrenia na čínskej strane eliminujú riziko prenosu koronavírusu aj pre poštové zásielky určené na export z Číny," uvádza ďalej Slovenská pošta.

Predseda vlády poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR Peter Pellegrini sa ešte v pondelok stretol s krízovým štábom z dôvodu aktuálnej situácie okolo koronavírusu. Aj keď na Slovensku zatiaľ neevidujeme prípad ochorenia na tento vírus, hlavný hygienik SR Ján Mikas upozornil, že pri súčasných možnostiach cestovania nevieme vylúčiť, že sa takýto prípad vyskytne aj u nás.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta: Zásielky z Ázie sú bezpečné. Nie je možné, aby v nich koronavírus prežil © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus sa už objavil aj v Spojených arabských emirátoch, počet mŕtvych vzrástol na 132 (29. 1. 2020)
 Koronavírus ovplyvňuje už aj finančné trhy (28. 1. 2020)
 Globálny turizmus bol pre šírenie koronavírusu v Číne vážne poškodený (27. 1. 2020)
 Šírenie nového koronavírusu sa zrýchľuje, Čína je podľa prezidenta vo veľmi vážnej situácii (26. 1. 2020)
 Nový koronavírus 2019-nCoV: Francúzsko potvrdilo prvé prípady nákazy čínskym vírusom v Európe (24. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Ženy v Pakistane nechali zaočkovať deti proti obrne, ozbrojenci ich zastrelili
<< predchádzajúci článok
Mýty a fakty o P2P investíciách: Aké veľké riziko investor znáša?

Slovenská pošta: Zásielky z Ázie sú bezpečné. Nie je možné, aby v nich koronavírus prežil - diskusné fórum čitateľov