Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. októbra 2020

V tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne a predvídateľné kroky, vyzýva prezidentka ČaputováSlovensko pravdepodobne čakajú ďalšie obmedzenia, a preto v tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne, zdôvodnené, vecné a predvídateľné kroky zodpovedných. Uviedla to prezidentkaZdieľať
img_4753 676x451 22.10.2020  - Slovensko pravdepodobne čakajú ďalšie obmedzenia, a preto v tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne, zdôvodnené, vecné a predvídateľné kroky zodpovedných. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.


Hlava štátu ich požiadala o jasnú komunikáciu, čo a kedy plánujú a za akých podmienok. „Počula a čítala som viaceré protichodné informácie, mnohé boli iba v podobe nezodpovedaných otázok. Výsledný dojem z toho je veľmi nejasný a chaotický,“ dodala.

Prezidentka Čaputová zdôraznila, že je potrebné konečne venovať potrebnú energiu predovšetkým tomu, čomu sa už zrejme nedá vyhnúť, a to príprave nemocníc na enormný nárast pacientov s ochorením COVID-19.

„Zabezpečujme lekársky personál z našich záloh aj zo zahraničia, hľadajme náhradné riešenia, keď množstvo chorých prevýši kapacitu nemocníc, riešme, ako budeme poskytovať akútnu starostlivosť v obmedzenom režime ich fungovania. Zabezpečujme dostatok zdravotného materiálu a vyškoľujme personál na starostlivosť o ťažkých pacientov,“ vyzvala prezidentka.


Zdroj: Webnoviny.sk - V tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne a predvídateľné kroky, vyzýva prezidentka Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezidentka podpísala schválenú novelu zákona o ochrane zdravia, napadne však sporné ustanovenie (14. 10. 2020)
 Prezidentka Čaputová dôveruje opatreniam, rozhodovanie by však malo byť na základe faktov (13. 10. 2020)
 Pandémia COVID-19 odhalila nevedomosť aj silné miesta spoločnosti, povedala Čaputová na konferencii Globsec (7. 10. 2020)
 Kríza biodiverzity je krízou ľudstva, vyhlásila prezidentka Čaputová na samite OSN (30. 9. 2020)
 Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí k zodpovednosti. Slovensko si už nemôže dovoliť reštrikcie z jari (video) (28. 9. 2020)
 Prezidentka Zuzana Čaputová oceňuje výber dvoch kvalitných kandidátov na pozíciu ústavného sudcu (17. 9. 2020)
 Twitter prezidentky Čaputovej slúži na kľúčové stanoviská, je určený zahraničnému publiku (13. 9. 2020)
 Holokaust nie je len tragédiou Židov, vyhlásila Čaputová počas pamätného dňa obetí (9. 9. 2020)
 Ústava SR predstavuje základy právneho poriadku a právne istoty pre všetkých, uviedla Čaputová (1. 9. 2020)
 Svetový deň boja za zákaz jadrových zbraní: Čaputová apeluje na súcit a myslí na obete z Hirošimy (6. 8. 2020)nasledujúci článok >>
Pokyny hlavného hygienika budú po novom zverejňované vo vestníku vlády
<< predchádzajúci článok
Ministerku Kolíkovú nepotešilo zadržanie Kováčika, prehlbuje to nedôveru v prokuratúru

V tomto vypätom období potrebujeme všetci racionálne a predvídateľné kroky, vyzýva prezidentka Čaputová - diskusné fórum čitateľov