Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

24. júna 2024

Video: Marika Gombitová prichádza po 24 rokoch s novou skladbou Fantóm srdcaSkladba sa dostáva do éteru v júni 2024. Deje sa tak po dlhých 24 rokoch od chvíle, keď Marika v roku 2000 naposledy prezentovala svoju autorskú skladbu Prosba.Zdieľať
Video: Marika Gombitová prichádza po 24 rokoch s novou skladbou Fantóm srdca

Marika Gombitová prichádza po 24 rokoch s novou skladbou Fantóm srdca. Nekorunovaná kráľovná slovenskej pop-music a naša najpopulárnejšia a najúspešnejšia speváčka pripravila pre svojich priaznivcov veľkú novinku. Po dlhých rokoch čakania prichádza s novou autorskou skladbou, ktorá okamžite zaujala výnimočné miesto v jej repertoári. Pieseň Fantóm srdca prekvapí súčasným soundom, ktorý jej dodal mastering v legendárnych londýnskych štúdiách Abbey Road. 24hod.sk o tom informoval PR manažér Rado Mešša.

Autorkou hudby k novinke je sama Marika, text napísal jej dvorný textár Kamil Peteraj. "Túto pesničku sme s Marikou mali v hlave posledných pár rokov a som naozaj rád, že teraz prišiel ten správny čas, a že sa Fantóm srdca dostáva aj k poslucháčom. Verím a dúfam, že si s Marikou ešte urobíme radosť aj ďalšími novými pesničkami," povedal Kamil Peteraj, pre ktorého ide o návrat k autorskej spolupráci s Marikou Gombitovou po dlhých tridsiatich rokoch. Ich spoločné pesničky totiž naposledy vznikli v roku 1994 pre zatiaľ ostatný štúdiový album Mariky Gombitovej, ktorý dostal názov Zostaň.

"Ako ku každej mojej skladbe aj k tejto som pristupovala s obrovským rešpektom. Výsledná podoba Fantómu srdca vznikla spojením viacerých hudobných nápadov. Vo finále ju Kamil Peteraj ako vždy skvelo otextoval. Chcela som, aby v nej bolo poznať môj autorský rukopis, avšak zároveň som jej túžila dodať moderný sound, a preto som sa veľmi potešila, že konečná podoba piesne sa mixovala v prestížnych londýnskych štúdiách Abbey Road," hovorí speváčka.

Skladba sa dostáva do éteru v júni 2024. Deje sa tak po dlhých 24 rokoch od chvíle, keď Marika v roku 2000 naposledy prezentovala svoju autorskú skladbu Prosba. Ku skladbe Fantóm srdca vznikol pôsobivý videoklip, ktorý má v týchto dňoch svoju premiéru.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Marika Gombitová mala veľký návrat na koncertné pódium (19. 12. 2022)
 Marika Gombitová uvedie vianočný koncert Vyznanie (18. 12. 2022)
 Marika Gombitová sa pripravuje na koncert Vyznanie (19. 11. 2022)nasledujúci článok >>
Kto vraždil a ako to dokázal? Krimi séria Joseph Spector pokračuje
<< predchádzajúci článok
Bebjak začne nakrúcať Duchoňa, legendárneho speváka stvárni Plevčík