Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

23. augusta 2021

Aplikácia Over Pass na overenie COVID preukazov je už aj na Google Play, má cez 3000 stiahnutíAplikácia Over Pass v súčasnosti funguje pre operačný systém Android verzie 6.0 alebo novšej.Zdieľať
Aplikácia Over Pass na overenie COVID preukazov je už aj na Google Play, má cez 3000 stiahnutí

Aplikácia pre obchodníkov na overenie COVID preukazov zákazníkov je už aj v obchode s aplikáciami Google Play. Od piatka (20. 8.) sa ju dalo stiahnuť aj cez webstránku vývojárov aplikácie, štátnej spoločnosti Slovensko IT. Predseda predstavenstva spoločnosti Pavol Miroššay pre TASR vyčíslil, že doteraz si aplikáciu Over Pass stiahli viac než tri tisícky užívateľov a prekontrolovalo sa cez ňu už vyše 15.000 COVID preukazov. Dodal, že aplikácia funguje aj offline, treba však dbať na aktualizáciu.


Nové opatrenia, ktorými sa majú riadiť prevádzky, platia od pondelka 16. augusta. Prevádzky si môžu vybrať, koho budú púšťať, podľa troch základných scenárov. Niektoré vyžadujú kontrolu, či je zákazník zaočkovaný, otestovaný, prípadne ochorenie COVID-19 prekonal. Na kontrolu certifikátov takmer týždeň nebola sprístupnená slovenská aplikácia, obchodníci ju majú k dispozícii až od piatka.

O funkcionalitách aplikácie existuje aj manuál pre prevádzky, ktorý zverejnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Píše sa v ňom, že aplikácia funguje aj v offline režime, nepotrebuje neustále pripojenie k internetu. Miroššay však na otázku, či tým pádom obsahuje aplikácia vždy aktuálne údaje, odpovedal, že pri každom inicializovaní aplikácie sa overuje, či je užívateľ pripojený na internet. Ak je, automaticky sa sťahujú najnovšie dáta. "Odporúčame užívateľom, aby aplikáciu aspoň raz denne pripojili k internetu pre aktuálnosť dát," zdôraznil.

Na otázku, či kontrole COVID certifikátov nemôže na strane prevádzky alebo na strane klienta brániť zlý či žiadny signál, povedal, že aplikácie Green Pass aj Over Pass fungujú v režime offline, preto ukázanie i overenie by fungovať malo.

Aplikácia Over Pass v súčasnosti funguje pre operačný systém Android verzie 6.0 alebo novšej. "Sprístupnenie aplikácie pre iOS zariadenia predpokladáme v priebehu budúceho týždňa," povedal pre TASR Miroššay.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rúško bude potrebné nosiť v škole aj počas vyučovania hudobnej výchovy (23. 8. 2021)
 Od pondelka je 12 okresov v stupni ostražitosti (23. 8. 2021)
 NOVÉ OPATRENIA: ÚVZ SR zverejnil prvé tri vyhlášky ku COVID automatu (12. 8. 2021)
 Hoteliéri chcú spustenie nového COVID automatu až od septembra, môže totiž napáchať finančné škody (11. 8. 2021)
 Nový Covid automat: Vláda schválila návrh nového COVID automatu (10. 8. 2021)
 Od pondelka bude deväť okresov v stupni ostražitosti (10. 8. 2021)
 Lengvarský: Nový COVID automat prijala vláda jednohlasne (10. 8. 2021)
 Ministerstvo práce bude od septembra do konca roka vyplácať prvú pomoc, v auguste s peniazmi nerátajte (10. 8. 2021)
 COVID automat na Slovensku čaká ďalšia zmena, poteší najmä zaočkovaných proti koronavírusu (video) (10. 8. 2021)
 V Paríži protestovali tisíce ľudí, mali transparenty Naše slobody zomierajú a Vakcína: Nedotýkaj sa našich detí (7. 8. 2021)nasledujúci článok >>
Prievidzskí ochotníci boli opäť na medzinárodnom divadelnom festivale Mondial du Theatre v Monaku!
<< predchádzajúci článok
Zomrel legendárny útočník New York Rangers Rod Gilbert, bol členom Siene slávy NHL