Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. marca 2020

Koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle, Disneylandy zatvorili svoje brányNový koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle a stal sa dôvodom zrušenia alebo odloženia premiér filmov, koncertov, divadelných inscenácií či nakrúcania televíznych ...Zdieľať
virus_outbreak_california_closures_89046 371835c577264ee3b321305c44c16849 676x451 13.3.2020 (Webnoviny.sk) - Nový koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle a stal sa dôvodom zrušenia alebo odloženia premiér filmov, koncertov, divadelných inscenácií či nakrúcania televíznych projektov.


Výrazne ovplyvnil zábavné parky, ako je napríklad Disneyland, alebo múzeá a galérie.

Disney presunulo premiéry filmov


Disneyovská hraná snímka Mulan je jedným z viacerých významnejších filmov, ktoré v dôsledku vírusu uvedú do kín neskôr. Celosvetová distribúcia filmu do kín bola naplánovaná na koniec marca, no spoločnosť Disney ju napokon odložila.

Disney tiež presunulo na neskôr premiéry filmov Noví mutanti a Antlers. Všetky tri filmy by však spoločnosť do kín chcela uviesť ešte tento rok.

K odloženiu premiér dospeli v poslednom čase aj distribútori a tvorcovia snímok ako sú napríklad horor Tiché miesto: Časť II, bondovka Nie je čas zomrieť alebo Rýchlo a zbesilo 9.

Talkšou natáčajú bez publika


Viacero amerických talkšou, ktoré pre vírus najprv nakrúcali bez živého publika, výrobu celkom zastavili. Medzi takéto relácie patria napríklad The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, The Late Show With Stephen Colbert a Late Night With Seth Myers. Podľa ich televízií by sa však mali 30. marca vrátiť k normálnemu nakrúcaniu.

Talkšou, ktoré točia v Los Angeles, ako sú Jimmy Kimmel Live aThe Late Late Show with James Corden, zatiaľ nakrúcajú bez publika. Nakrúcanie pozastavili aj v prípade viacerých dramatických a komediálnych seriálov ako sú napríklad NCIS - Námorný vyšetrovací úrad, Dobrý boj alebo The Morning Show.

Vírus neobišiel ani hudobný priemysel


Pre koronavírus odložili na neskôr Tribeca Film Festival, ktorý sa mal v apríli uskutočniť v New Yorku.Do 12. apríla budú uzavreté všetky divadlá na newyorskom Broadwayi. Naopak na West Ende v Londýne niektoré divadlá znížili ceny na predstavenia v snahe prilákať ľudí, aby si ich pozreli, píše spravodajský portál BBC.

Vírus sa nevyhol ani hudobnému priemyslu, produkčné spoločnosti vo veľkom odkladajú koncertné šnúry. Okrem iných sa takéto opatrenia dotkli turné Billie Eilish, Cher, Kiss, Post Malonea, Chrisa Stapletona či Rage Against The Machine

Odložil sa aj pochod Pride LGBT komunity


Medzi umelecké inštitúcie, ktoré v dôsledku nového koronavírusu zatvorili svoje brány, sa nedávno pridalo Metropolitné múzeum umenia v New Yorku. Pre koronavírus budú tiež preventívne zavreté Disneylandy na Floride a v Paríži. Spoločnosť Disney tiež do konca mesiaca zastavila nové plavby svojich výletných lodí.

V dôsledku obáv z nového koronavírusu tiež odložili viacero ďalších podujatí ako napríklad pochod Pride LGBT komunity v Los Angeles.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle, Disneylandy zatvorili svoje brány © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Papierové daňové priznanie si môžete podať bez odkladu termínu a bez sankcií až do konca mája (13. 3. 2020)
 Turizmus je pre koronavírus vo vážnom ohrození, o zamestnanie môžu prísť milióny ľudí (13. 3. 2020)
 Koronavírus na Slovensku: Prípady koronavírusu aj mimo Bratislavy, hranice sú zatvorené (online) (13. 3. 2020)
 Zastaví koronavírus leto? Harvardský profesor si to nemyslí (13. 3. 2020)
 Slovensko má šesť nových prípadov nového koronavírusu. Potvrdil to premiér P. Pellegrini. (12. 3. 2020)
 Matovič kritizoval Pellegriniho za nezvládnutý koronavírus, ale sám veľa opatrení nepredstavil (video) (12. 3. 2020)
 NBA pre koronavírus prerušila základnú časť, v NHL sú zatiaľ len niektoré zápasy bez divákov (12. 3. 2020)
 Koronavírus na Slovensku: Krízový štáb zaviedol tvrdé opatrenia, počet chorých stúpol na 21 (online) (12. 3. 2020)
 Na Slovensku platí mimoriadna situácia pre koronavírus. Čo všetko môže vláda spraviť? (12. 3. 2020)
 Donald Trump na 30 dní zakázal vstup Európanom do USA (12. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Dan Bárta & Illustratosphere vydávajú album Kráska a zvířený prach
<< predchádzajúci článok
Huawei ponúka dezinfekciu smartfónov UV zariadením

Koronavírus sa vo svete podpísal aj na zábavnom priemysle, Disneylandy zatvorili svoje brány - diskusné fórum čitateľov