Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Lavrov na stretnutí Bezpečnostnej rady poprel obvinenia Západu a vyzval na potrestanie vlády v KyjiveRuský minister zahraničia Sergej Lavrov vystúpil s prejavom počas zasadnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených ...Zdieľať
sergej lavrov 676x451 22.9.2022  - Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vystúpil s prejavom počas zasadnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN), pričom odmietol obvinenia Západu v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive. Informuje o tom spravodajský portál BBC.„Dnes je tu pokus vnútiť nám úplne iný naratív o ruskej agresii ako pôvode celej tragédie,“ začal podľa televízie Sky News Lavrov svoj prejav. Hovoril tiež o historickom vzťahu Ruska a Ukrajiny, pričom ju označil za totalitnú, a vyjadril obavy o ruských vojakov, ktorí sú tam v zajatí. Spojené štáty, ich spojencov a medzinárodné ľudskoprávne organizácie obvinil zo „zakrývania zločinov kyjivského režimu“. Lavrov zároveň vyhlásil, že „nemá dôveru“ v prácu Medzinárodného trestného súdu.

Na stretnutie BR OSN prišiel Lavrov podľa televízie CNN o takmer hodinu a pol neskôr. Po prejave zo stretnutia odišiel, uvádza Sky News.
Zdroj: Webnoviny.sk - Lavrov na stretnutí Bezpečnostnej rady poprel obvinenia Západu a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusom utekajúcim pred mobilizáciou neudelí víza ani Česko (22. 9. 2022)
 Ruský národný dopravca Aeroflot vráti povolaným Rusom peniaze za letenky, reaguje tak na čiastočnú mobilizáciu (foto) (22. 9. 2022)
 Rusko môže podľa Medvedeva použiť na obranu jadrové zbrane. Budú aj referendá a niet cesty späť, vyhlásil (22. 9. 2022)
 Zelenskyj žiadal v príhovore na VZ OSN spravodlivý trest pre Rusko. Odmietol možnosť, že by Ukrajina prijala neutralitu. (22. 9. 2022)
 Putin vidí, že jeho jednotky jednoducho utekajú z boja, okomentoval mobilizáciu Zelenskyj (21. 9. 2022)
 Putin plní vrecká aeroliniek, po vyhlásení čiastočnej mobilizácie skupujú mladí muži jednosmerné letenky z Ruska (21. 9. 2022)
 Svet reaguje na Putinove vyhlásenie čiastočnej mobilizácie v Rusku (21. 9. 2022)
 Putin nariadil čiastočnú mobilizáciu a varoval Západ, že neblafuje a je schopný všetkého (21. 9. 2022)
 Ukrajina získala údaje Vagnerovcov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný, tvrdí Fedorov (20. 9. 2022)
 Ruská hviezda Pugačovová je za svoje slová o vojne vystavená kritike (20. 9. 2022)nasledujúci článok >>
Príchodu zimy sa obáva až 75 percent Slovákov, mladí ľudia a voliči SaS či OĽaNO však strach nemajú
<< predchádzajúci článok
Maďarský Fidesz chce s občanmi konzultovať podporu pre európske sankcie proti Rusku, tvrdí že nám škodia