Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. apríla 2020

Ministerstvo kultúry chce pomôcť médiám, zriadilo pracovnú skupinuMinisterstvo kultúry zriadilo pracovnú skupinu, ktorá má pomôcť médiám prekonať krízu spôsobenú koronavírusom.Zdieľať
Ministerstvo kultúry chce pomôcť médiám, zriadilo pracovnú skupinu

Podľa hovorcu ministerstva Matúša Bystrianskeho pracovná skupina naplno funguje, hľadá riešenia a navrhuje opatrenia na zmiernenie ekonomických následkov vírusu na oblasť kultúry.

Enormný prepad reklamy a predaja

Členmi tejto skupiny budú aj zástupcovia médií. Ako už pre agentúru SITA uviedla výkonná riaditeľka Asociácie tlačených a digitálnych médií (ATDM) Eva Pauliaková, tlačené a digitálne médiá zaznamenali 40 percentný pokles predaja a enormný prepad reklamy.

 

Ministerstvo intenzívne komunikuje s predstaviteľmi médií na Slovensku. V spolupráci aktuálne mapujeme intenzitu negatívnych dopadov koronavírusu na jednotlivé médiá,” uviedol pre SITA Bystriansky s tým, že o navrhovaných opatreniach bude ministerstvo verejnosť priebežne informovať.

Zníženie dane na 10 percent

Podľa Pauliakovej by mohlo médiám pomôcť zníženie DPH na časopisy a e-predplatné z aktuálnych 20 percent minimálne na úroveň denníkov a kníh, teda 10 percent. ATDM zároveň žiada ministerstvo kultúry o vyňatie novín a časopisov z platieb do recyklačného fondu.

Médiám by podľa Pauliakovej rovnako pomohlo vytvorenie fondu na podporu žurnalistiky, ktorý by zabezpečil udržanie pracovných miest novinárov. ATDM je podľa nej otvorená dialógu a hľadaniu spoločných riešení v aktuálnej situácii tak, aby médiá mohli naďalej plniť svoju úlohu.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Britský premiér Johnson skončil v nemocnici, stále má príznaky koronavírusu (6. 4. 2020)
 Koronavírus: Slovensko má dve obete ochorenia Covid-19, Čaputová súhlasí s Matovičom v obmedzeniach na Veľkú noc (online) (6. 4. 2020)
 Koronavírus Covid-19 nezastaví ani karanténa, porazí ho naša imunita, predpovedá český vedec (5. 4. 2020)
 Zamestnávatelia môžu posielať žiadosť o pomoc, minister práce Krajniak ich prosí o trpezlivosť (5. 4. 2020)
 Európska komisia zverejnila ďalších päť ekonomických opatrení v boji proti pandémii Covid-19 (5. 4. 2020)
 M. Krajčí: Budeme sa musieť zamerať na opatrenia pre Bratislavu (5. 4. 2020)
 Obmedzenie pohybu sa počas pandémie Covid-19 musí stať spoločenskou normou, tvrdia odborníci (5. 4. 2020)
 Na Slovensku pribudlo 14 nových prípadov Covid-19, jeden pacient je na pľúcnej ventilácii (5. 4. 2020)
 Povinná izolácia všetkých Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia, vstúpi do platnosti. Koho sa nariadenie netýka? (5. 4. 2020)
 Koronavírus:Matovič predstavil návrh opatrení na Veľkú noc. Navrhne vláde na obmedzenie pohybu od 8. do 13. apríla (online) (5. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Firma Apple začala vyrábať tvárové štíty aj pre zdravotníkov, jeden kus zmontujú do dvoch minút
<< predchádzajúci článok
Bábkové divadlo na Rázcestí sa zmenilo na internetové, prinesie predstavenia či kurzy