Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

05. apríla 2020

Povinná izolácia všetkých Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia, vstúpi do platnosti. Koho sa nariadenie netýka?Povinnú izoláciu musia absolvovať osoby, ktoré od pondelka vstúpia na územie Slovenska. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) ...Zdieľať
gettyimages 1209423875 676x380 5.4.2020  - Povinnú izoláciu musia absolvovať osoby, ktoré od pondelka vstúpia na územie Slovenska. Vyplýva to z opatrenia Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. Povinnú izoláciu absolvujú v zariadeniach určených štátom na obdobie nevyhnutné na vykonanie laboratórnej diagnostiky COVID-19.

Do izolácie aj osoby v domácnostiPo zistení negatívneho výsledku zostanú v domácej izolácii na 14 dní, vzťahuje sa to aj na osoby žijúce s ňou v spoločnej domácnosti. Všetci, ktorí od 6. apríla od 7:00 vstúpia na územie Slovenska, to musia oznámiť svojmu všeobecnému lekárovi, v prípade detí pediatrovi.

Nariadenie izolácie v zariadeniach určených štátom sa nevzťahuje napríklad na tehotné ženy, osoby s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu, osoby s onkologickým či psychiatrickým ochorením, ťažkou poruchou imunity, osoby s osobitnými výživovými potrebami.

Netýka sa ani osôb s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, s metabolickými poruchami, s epilepsiou, nad 75 rokov či tých, ktorí na Slovensku požívajú diplomatické výsady a imunitu. Týmto ľuďom sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí na 14 dní.

Pokuta za nerešpektovanie


Opatrenia sa netýkajú napríklad vodičov nákladnej dopravy, členov posádky lietadla alebo členov leteckého personálu, vodičov a posádky osobnej autobusovej dopravy, ktorí vykonávajú prepravu repatriovaných osôb na Slovensko.

Nevzťahujú sa ani na vodičov a posádky zdravotnej služby, ktorí vykonávajú transport pacienta a vodičov a posádky vykonávajúcich prevoz orgánov určených na transplantáciu, krvi a krvných náhrad.

Uvedené opatrenia sa netýkajú ani osôb, ktoré pracujú v prihraničných oblastiach v pásme do 30 km od štátnej hranice Slovenskej republiky a sú držiteľmi potvrdenia od zamestnávateľa o takomto výkone práce. Za nerešpektovanie tohto opatrenia môže regionálny ÚVZ uložiť pokutu do 1 659 eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Povinná izolácia všetkých Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia, vstúpi do platnosti. Koho sa nariadenie netýka? © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koronavírus:Matovič predstavil návrh opatrení na Veľkú noc. Navrhne vláde na obmedzenie pohybu od 8. do 13. apríla (online) (5. 4. 2020)
 Matovičov návrh zákazu vychádzania počas Veľkej noci má tri výnimky, vyjadril sa aj k blackoutu (4. 4. 2020)
 Pandémia koronavírusu vyprázdnila ulice a obmedzila dopravu, vďaka tomu sa Zem menej otriasa (4. 4. 2020)
 Dali by ste sa zaočkovať proti koronavírusu? Niektorí Slováci v prieskume prekvapili (4. 4. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku otestovali rekordný počet ľudí a nakazených pribudlo 21. Matovič podpísal zmluvu na ventilátory (online) (4. 4. 2020)
 Niektorí nakazení koronavírusom môžu mať neurologické problémy, počet prípadov s týmto príznakom stúpa (3. 4. 2020)
 V karanténe je 62 zamestnancov žilinskej nemocnice, operovali muža s Covid-19 (3. 4. 2020)
 Tvrdšie opatrenia podľa Matoviča zoberú Slovákom zo slobody a budú slzy a strádanie (3. 4. 2020)
 Zamestnávatelia žiadajú „kurzarbeit“, vedia si predstaviť model ministra Sulíka (3. 4. 2020)
 Koronavírus: Splátky hypoték a úverov sa Slovákom odložia až na deväť mesiacov, kľúčová dohoda s bankami je hotová (online) (3. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Strana Dobrá voľba neprišla po voľbách o žiadneho člena, predsedom zostal Drucker
<< predchádzajúci článok
Oheň pohltil veľkokapacitný senník, hasiči bojujú s požiarom už viac ako 13 hodín (foto+video)

Povinná izolácia všetkých Slovákov, ktorí prišli zo zahraničia, vstúpi do platnosti. Koho sa nariadenie netýka? - diskusné fórum čitateľov