24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2019

15. mája 2019

MS v hokeji 2019: Nemecko – Slovensko 3:2. Slováci prehrali v kľúčovom zápase

slovensko nemecko

Slovenskí hokejisti prehrali v stredajšom kľúčovom zápase na MS v Košiciach s Nemeckom 2:3. Zverenci trénera Craiga Ramsayho tak majú po štyroch dueloch na konte stále len tri body a v tabuľke im patrí šiesta priečka.

Správu aktualizujeme.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

• Košice

Nemecko – Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 1:0)

• hralo sa od 20.15

23:54 – 1:0 M. Michaelis (M. Eisenschmid)

28:30 – 1:1 A. Sekera (E. Černák, T. Tatar) – presilová hra 5 proti 3

29:55 – 1:2 L. Hudáček (R. Pánik, T. Tatar) – presilová hra

58:08 – 2:2 M. Eisenschmid (Y. Seidenberg, D. Kahun)

59:33 – 3:2 L. Draisaitl (F. Tiffels, D. Kahun)

Vylúčenia:
03:13 M. Studenič – 2 min. (podrazenie)
10:52 B. Schopper – 2 min. (nedovolené bránenie)
28:01 M. Seider – 2 min. (držanie)
28:24 M. Müller – 2 min. (podrazenie)
28:24 K. Holzer – 10 min. (osobný trest – nešportové správanie)
33:15 P. Koch – 2+2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
44:25 Y. Ehliz – 2 min. (držanie)
53:38 L. Nagy – 2 min. (narazenie na mantinel)

strely na bránu: 13:36, vylúčenia: 4:4 na 2 min., naviac: 29. K. Holzer – 10 min. (osobný trest – nešportové správanie), 54. L. Nagy – 10 min. za narazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: M. Fraňo (ČR), M. Sidorenko (Biel.) – J. Ondráček (ČR), D. Šišlo (Rus.), 7440 divákov

Nemecko: Niederberger – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller – Ehliz, Hager, Pföderl – Kahun, L. Draisaitl, Tiffels – Plachta, Eisenschmid, Michaelis – Fauser, Bergmann, Noebels – Mauer
Slovensko: M. Čiliak – Sekera, Černák, Marinčin, Jaroš, Koch, Feherváry, Čajkovský – Tatar, Krištof, Pánik – L. Nagy, M. Sukeľ, Studenič – M. Daňo, Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška

Aktivitu slovenského výberu začala v 2. min strela Nagya, pokračovala pokusom Fehérváryho a neskôr aj Buca či Tatara. Nemci potom nevyužili vylúčenie Studeniča za podrazenie.

Prišli minúty bez vážnejšej príležitosti na niektorej zo strán. Až v trinástej minúte Lantoši nebezpečne pálil, ale trafil iba do Niederbergera. Na opačnej strane Plachta namieril do lapačky Čiliaka.

Hlasy po zápase (RTVS):

Tomáš Tatar, útočník SR:
"Nezvládli sme to. Neviem, čo k tomu povedať, ťažko sa mi hľadajú slová. Myslím si, že sme boli lepší, no opäť sme prehrali. Hráme výborne, ale toto sú veci, ktoré sa nám nemôžu stávať. Ťažko sa mi to komentuje... V ďalšom priebehu šampionátu musíme hrať pre fanúšikov, zaslúžia si to."

Libor Hudáček, strelec druhého gólu SR: "Pri druhom inkasovanom góle to nemecký útočník krásne trafil. Za vyrovnaného stavu sme mohli dať gól my, ale zblokovali nám strelu. Nakoniec skórovali Nemci, oni celý zápas čakali na takýto protiútok."

Marek Čiliak, brankár SR: "Opäť sme hrali dobre, opäť nemáme body. Musíme s tým niečo urobiť. V závere Nemci využili protiútok 2 na 1, Draisaitl si to potiahol do strany a vystrelil spoza hráča, žiaľ, bol z toho gól..."

Michal Handzuš, asistent trénera SR: "Ťažko hodnotiť takýto zápas, je to veľmi ťažká prehra. Chalani vypľuli dušu, dali do toho všetko, hrali veľmi dobre, nastrelili dvakrát žŕdku, hokej je však niekedy taký. Urobili sme dve malé chybičky a boli z toho dva góly. Za chyby sa niekedy platí. Som presvedčený, že chalani ešte ukážu na šampionáte srdce a charakter."

Andrej Sekera, obranca, kapitán SR: "Sklamanie. Nemci v závere využili naše chyby a dali dva rýchle góly. My si musíme uvedomiť, koľko je do konca a ako treba hrať. Nemci vydržali hrať celých 60 minút, my sme v závere naopak poľavili."

Róbert Lantoši, útočník SR: "Nechcem nadávať, ale nie je to príjemný pocit. Po celý zápas sme mali navrch, mali sme obrovské množstvo šancí. Žiaľ, koncovka nám dnes nešla tak jednoducho ako v predošlých zápasoch. To rozhodlo. Celý zápas sme hrali výborne a posledné dve minúty rozhodli o celom zápase. Žiaľ, v náš neprospech."

II. tretina

V úvode druhej časti sa slovenský tím usadil v útočnom pásme, ale veľké šance Lintera a L. Hudáčka zostali nevyužité a Bucov projektil skončil na žŕdke. Prišiel zákonitý trest, keď voľný Michaelis trafil presne medzi Čiliakove betóny a Nemci viedli – 1:0. Šancu ne vyrovnanie potom nevyužili opäť Buc ani Lunter.

V 28. min pálil v obrovskej šanci Pánik, ale len do žŕdky. Prišli v rýchlom slede dve vylúčenia Nemcov, Slováci mali hrať dvojnásobnú presilovku v trvaní 97 sekúnd. Už po šiestich sekundách kapitán Sekera delovkou od modrej čiary vyrovnal – 1:1 a v početnej výhode o jedného hráča pridal druhý gól tímu SR L. Hudáček strelou švihom – 1:2.

V 32. min Buc naservíroval puk pred bránku Lunterovi, ale ten puk netrafil dobre a zo šance nebolo nič. Na štyri minúty potom putoval na trestnú lavicu obranca Koch, ale Slováci sa aj s kúskom šťastia ubránili tlaku súpera.

III. tretina

Na začiatku tretej tretiny sa nebezpečnou strelou prezentoval Marinčin, v presilovke spálil tutovku Studenič. Niederbergera potom takmer prestrelil Sekera, ale kapitán slovenského tímu trafil oba žŕdku.

Slováci sa snažili o gólovú poistku, súper zase o vyrovnanie po niektorom z brejkov. Na trestnú lavicu zamieril v 54. min L. Nagy, ale Nemci dve minúty neúspešne dobíjali slovenskú bránku. Necelé tri minúty pred tretí klaksónom siahli Nemci k hre bez brankára, neskôr využili aj oddychový čas.

Slovenskému výberu sa nepodarilo ubrániť a 112 sekúnd pred koncom Eisenschmid vyrovnal – 2:2. Keď sa už zdalo, že sa zápas bude predlžovať, slovenskej defenzíve unikol L. Draisaitl a rozhodol o zisku troch bodov pre Nemcov – 3:2.