Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. decembra 2020

NAKA od rána vykonáva ďalšiu akciu Judáš, ktorá sa týka vysokých policajných funkcionárov.Zatkli bývalého viceprezidenta finančnej správy, aj exriaditeľa policajných odposluchovZdieľať
NAKA od rána vykonáva ďalšiu akciu v kauze Očistec, ktorá sa týka vysokých policajných funkcionárov.

 

NAKA od rána vykonáva ďalšiu akciu v kauze Očistec, ktorá sa týka vysokých policajných funkcionárov. Podľa informácií Denníka N zatkli Daniela Čecha, bývalého viceprezidenta Finančnej správy a podľa televízie Joj je medzi zadržanými aj bývalý riaditeľ Úradu zvláštnych policajných činností Jozef Rehák.

Ide o útvar, ktorý mal na starosti policajné odposluchy, ktoré však podľa svedkov v celej kauze unikali smerom k Norbertovi Bödörovi alebo aj k politickej strane Smer.

Podľa informácií Denníka N sú medzi zadržanými aj ďalšie mená, polícia však ešte nezaistila všetkých, ktorých chcela. Ide napríklad o policajta Kučerku, ktorý mal blízko k Bernardovi Slobodníkovi.

Ide o pokračovanie zásahu, ktorý súvisí s výpoveďou bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa a aj samotného bývalého riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Slobodníka.

Ďalšie informácie TV JOJ hovoria o zadržaní vysoko postaveného príslušníka Slovenskej informačnej služby. Polícia tiež mala zadržať viacerých bývalých policajtov krajského policajného riaditeľstva v Bratislave.

Podľa informácií TV JOJ zadržali aj Borisa Beňu, ktorý bol námestníkom riaditeľa SIS. "O dnešnej policajnej akcii nemáme žiadne oficiálne informácie. Nepoznáme skutkové podstaty, ktorých sa to má týkať, zoznam osôb, ani obdobie, počas ktorého sa mala protiprávna činnosť udiať. Z uvedeného dôvodu nevieme posúdiť ani či súvisela s SIS. Preto sa dnes nevieme a nemôžeme meritórne k danej veci vyjadriť," uviedla SIS v stanovisku pre TV JOJ. Zadržaný námestník SIS by mal byť podľa TV JOJ v CPZ v Dunajskej Strede. 

O dnesnej policajnej akcii nemame ziadne oficialne informacie, nepozname skutkove podstaty, ktorych sa to ma tykat, zoznam osob, ani obdobie, pocas ktoreho sa mala protipravna cinnost udiat. Z uvedeneho dovodu nevieme posudit ani ci suvisela s SIS. Preto sa dnes nevieme a nemozeme meritorne k danej veci vyjadrit.

Dnešná akcia polície sa volá Judáš. Informovalo o tom policajné prezídium. Podľa polície obvinili až osem osôb. Ide o trestné činy korupcie a jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej skutočnosti, vydierania a založenia zločineckej skupiny.

„Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili a niektoré stále aj pôsobia, na vysokých funkciách policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy,“ vyhlásilo policajné prezídium, podľa ktorého akcia Božie mlyny takto priniesla ďalšie výsledky.

Obvinení sa podľa vyšetrovateľa mali trestnej činnosti dopúšťať dlhodobo a to minimálne v 8 skutkoch.

„Zatiaľ sme zadržali šesť osôb a od rána pokračujú procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí.“

V týchto chvíľach zisťujeme ďalšie podrobnosti, správu budeme aktualizovať. 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Špeciálna prokuratúra po zadržaní Kováčika nestagnovala, Bíró hovoril aj o záhadných spisoch (27. 11. 2020)
 Jankovská s "ficovoličmi" nepohne, viac ako Smeru by mohla poškodiť Pellegrinimu (26. 11. 2020)
 Toľko ju trápili, až začala niečo rozprávať, hovorí Fico o priznaní Jankovskej (26. 11. 2020)
 Kočnerove zmenky brala Jankovská ako kamarátsku pomoc, vedel o nich Fico a vraj aj Pellegrini (26. 11. 2020)
 Jankovská vypovedala ku korupcii sudcov a priznala vinu, koalícia hovorí o návrate spravodlivosti na Slovensko (25. 11. 2020)
 Bývalý šéf NAKA je podozrivý, že si za peniaze z nezákonnej činnosti kúpil dva domy (18. 11. 2020)
 Prehľadali kanceláriu obvineného prokurátora Kováčika, podľa Baránika našli až 111 zatajených spisov (13. 11. 2020)
 Dušan Kováčik sa vzdal funkcie špeciálneho prokurátora (12. 11. 2020)
 Špeciálny prokurátor Kováčik ostáva vo väzbe, senát zamietol aj sťažnosť jeho manželky (10. 11. 2020)
 O prípadných nezákonných aktivitách Gašpara musel byť informovaný aj premiér, tvrdí bezpečnostný expert (9. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Rusko je pre NATO bezpečnostnou výzvou, zdôraznil minister Korčok
<< predchádzajúci článok
Vakcíny na COVID-19 sa zrejme dočkáme už v januári. Autority odpovedajú, či je Slovensko na očkovanie technicky pripravené

NAKA od rána vykonáva ďalšiu akciu Judáš, ktorá sa týka vysokých policajných funkcionárov. - diskusné fórum čitateľov