Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. januára 2021

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú zaočkovali druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19.Druhou dávkou bolo ku koncu 18. januára zaočkovaných 582 osôb.Zdieľať
Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú zaočkovali druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú zaočkovali tento týždeň druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Pre TASR to potvrdil hovorca prezidentky Martin Strižinec.


„Okrem únavy a bolesti svalov, na čo bola vopred upozornená, nepocítila žiadne ďalšie vedľajšie účinky ani komplikácie," spresnil Strižinec. Očkovanie prvou dávkou vakcíny absolvovala hlava štátu 27. decembra 2020 v Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove, kde vyhlásila, že vakcína je najlepšou cestou, ako sa z ťažkej situácie spôsobenej pandémiou nového koronavírusu dostať von.

Očkovanie druhou dávkou vakcíny už absolvoval aj infektológ a odborník na tropickú medicínu profesor Vladimír Krčméry, ktorý bol 26. decembra 2020 zaočkovaný ako prvý na Slovensku proti ochoreniu COVID-19. Druhé očkovanie dostali aj členovia konzília odborníkov. Absolvovali ho i niektorí ministri.

„Druhou dávkou bolo ku koncu 18. januára zaočkovaných 582 osôb. Druhé očkovanie sa mierne posunulo a bude sa vykonávať najskôr na 28. deň po prvom očkovaní," informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Najčastejšie nežiaduce účinky vakcíny Comirnaty, ktorou očkovali aj prezidentku, sú zvyčajne mierne a krátkodobé. Patria k nim bolesť a začervenanie v mieste vpichu, únava, bolesť hlavy, svalov a kĺbov, zimnica a horúčka.

„Po spustení očkovania v krajinách mimo EÚ sa vyskytli zriedkavé závažné alergické reakcie (anafylaxia). Ako pri každej vakcíne, aj vakcína Comirnaty sa má podávať pod lekárskym dohľadom v zdravotníckom zariadení, ktoré v takomto prípade dokáže bezodkladne poskytnúť adekvátnu zdravotnú starostlivosť," približuje Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezidentka: Účelové prispôsobovanie pravidiel je zlý signálom (28. 12. 2020)
 Zavedenie tehotenskej dávky prezidentka podpísala, má však výhrady (23. 12. 2020)
 Video: Prezidentka Čaputová adresovala ľuďom výzvu, lebo obmedzenia majú príliš veľa výnimiek (22. 12. 2020)
 Prezidentka Čaputová odpustila osemmesačný trest odňatia slobody 41-ročnej matke (21. 12. 2020)
 Prezidentka Zuzana Čaputová spúšťa vlastný podcast s názvom Zjednotená krajina (20. 12. 2020)
 Čaputová: Pápež František odkázal Slovensku, aby bojovalo a vydržalo (14. 12. 2020)
 Prezidentka vetovala novelu zákona, ktorá mala upraviť obedy zadarmo (11. 12. 2020)
 Reforma justície je dôležitý krok k posilneniu spravodlivosti, povedala prezidentka Čaputová (9. 12. 2020)
 Slovensko pociťuje nutnosť bojovať s klimatickou krízou, uviedla to na stretnutí so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje prezidentka Zuzana Čaputová (2. 12. 2020)
 Čaputová: Považujem za správne, aby bolo testovanie dobrovoľné. Je čas na to, aby koaliční politici zmenili svoj prístup (24. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Srí Lanka otvára hranice pre cudzincov, musíte mať negatívny test a pozor si tiež treba dať na limit
<< predchádzajúci článok
Žilinkove reformy podporuje väčšina prokurátorov, zmenu štruktúry úradu považujú za krok vpred

Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú zaočkovali druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. - diskusné fórum čitateľov