Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. novembra 2012

Stavbár z mosta smrti už dýcha sám, čakajú ho operácieVo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove naďalej leží 33-ročný Ján z Tisovca, ktorého v piatok 2. novembra privalili časti z padajúceho rozostavaného diaľničného mosta pri ...Zdieľať
kurimany PREŠOV 7. novembra (WEBNOVINY) – Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove naďalej leží 33-ročný Ján z Tisovca, ktorého v piatok 2. novembra privalili časti z padajúceho rozostavaného diaľničného mosta pri Kurimanoch na Spiši.


"Celkový zdravotný stav pacienta sa zlepšil. Lekári ho dnes už odpojili od umelej pľúcnej ventilácie a pacient dýcha sám. Naďalej zostáva hospitalizovaný na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny,“ informovala dnes hovorkyňa prešovskej fakultnej nemocnice Renáta Cenková.

Stavebného robotníka po úraze previezli do levočskej nemocnice, kde zistili vážne poranenie pečene a ešte v ten istý deň ho previezli do Prešova. Vo fakultnej nemocnici podstúpil operáciu pečene. Pacient má ďalej združené poranenie pľúc, chrbtice, driekovej panvy a končatín.

Uviedla to pre média v pondelok primárka Kliniky anesteziológie a intenzívnej medicíny prešovskej nemocnice Ľubomíra Romanová. Podľa jej vyjadrenia pacient sa bude musieť podrobiť ešte operácii zlomených končatín. Stane sa tak až po tom, keď u neho pominú problémy s pľúcami.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Robotníkovi z Kuriman operovali pečeň, na rade sú kosti (5. 11. 2012)
 Fakty o tregédii na Spiši, pri ktorej zahynuli štyria ľudia (4. 11. 2012)
 Robotník z tragédie v Kurimanoch je v umelom spánku (3. 11. 2012)
 Polícia prehľadáva miesto tragédie, začala trestné stíhanie (3. 11. 2012)
 Minister Kaliňák verí, že most sa nezrútil pre šetrenie (3. 11. 2012)
 Na Spiši spadol betónový most, zasypalo 15 ľudí (2. 11. 2012)
 Most v Kurimanoch stavala firma obvinená z nehody v ČR (2. 11. 2012)nasledujúci článok >>
Odborári zatiaľ spor s ANS prehrávajú, platy navýšia o 5%
<< predchádzajúci článok
V spornom východnom Jeruzaleme sa budú stavať nové byty