Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. novembra 2011

V banskobystrickej nemocnici výpoveď zrušilo 13 lekárovV Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) Banská Bystrica stiahli do konca októbra výpovede 13 zo 60 lekárov, ktorí ich ku koncu septembra podali v rámci nátlakovej akcie lekárskych ...Zdieľať
lekar pacient BANSKÁ BYSTRICA 2. novembra (WEBNOVINY) - V Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) Banská Bystrica stiahli do konca októbra výpovede 13 zo 60 lekárov, ktorí ich ku koncu septembra podali v rámci nátlakovej akcie lekárskych odborárov, uviedol pre agentúru SITA riaditeľ nemocnice Ján Nosko s tým, že žiadna nová výpoveď nepribudla.


"Stále platí, že situácia je kritická na klinike detskej chirurgie, kde vo výpovednej lehote nie je len prednosta a jedna lekárka," povedal Nosko. Na ostatných klinikách bude podľa neho možné aj v prípade skutočného odchodu lekárov zabezpečiť prevádzku v krízovom režime, respektíve na klinike pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny v plnom rozsahu, keďže výpovede podalo len minimum jej lekárov. Celkovo v DFNsP pracuje na plný alebo čiastočný úväzok 86 lekárov.

Ako ďalej uviedol Nosko, primárov, ktorí podali výpovede, odvolal z funkcie a na ich miesto vypíše výberové konania. "Je to logické, nemôžem predsa zabezpečovať krízový režim s niekým, kto dal výpoveď," povedal riaditeľ. Zatiaľ však nemocnica na krízový režim neprešla, oddelenia či kliniky sa ešte nezlučujú, naďalej aj objednávajú pacientov na operácie. Vedenie sa pokúsi nájsť na miesta odchádzajúcich lekárov nových.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Výpovede lekárov ležia na stoloch, dohoda neprichádza (2. 11. 2011)
 V Považskej Bystrici žiaden lekár výpoveď nestiahol (2. 11. 2011)
 Výpovede lekárov v nitrianskej nemocnici pribudli (2. 11. 2011)
 V košickej detskej nemocnici stiahli výpovede šiesti lekári (2. 11. 2011)
 V Bojnickej nemocnici ubudli dve výpovede lekárov (2. 11. 2011)
 Väčšina lekárov v Leviciach a Topoľčanoch chce odísť (31. 10. 2011)
 Žilinskí neurochirurgovia stiahli výpovede pod tlakom (28. 10. 2011)
 Noví lekári sa do trenčianskej nemocnice nehlásia (28. 10. 2011)
 Do celoslovenskej akcie sa myjavskí lekári nezapojili (28. 10. 2011)
 Vedenie prešovskej nemocnice popiera vydieranie lekárov (26. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Dobré výsledky BASF v 3. kvartáli
<< predchádzajúci článok
Klaus vyzval armádu na obranu Česka pred globalizáciou a EÚ