Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. februára 2020

Vlhová je opäť v Top 10, Regensburgová a Goggiová spadli a super G nedokončili (online)Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila deviata v nedeľňajšom super G v rámci Svetového pohár v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.Zdieľať
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas piatkového tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára. Garmisch-Partenkirchen, 7. február 2020. Foto: SITA/AP.

 

Vlhová zaostala o 1,41 s za víťaznou Švajčiarkou Corinne Suterovou, od jej krajanky Wendy Holdenerovej na treťom mieste ju delilo 71 stotín sekundy. Druhá skončila Rakúšanka Nicole Schmidhoferová (+0,43).

Vlhová takmer vyletela z trate

Vlhová v superobrovskom slalome nadviazala na januárové 6. miesto v bulharskom Bansku a v Nemecku si do hodnotenia Svetového pohára pripísala ďalších 29 bodov.

„S tým všetkým, ako som sa cítila pred štartom, aké som mala pocity, som s výsledkom spokojná. Hlavne po mentálnej stránke to nebolo ľahké. Úprimne povedané, bolo trošku ťažké sa koncentrovať a ísť naplno. Snažila som sa dať do toho všetko, ale bolo to náročné, pretože trať bola hrboľatá a bol tam tieň. Mám však ďalšie body a postupne ideme krok za krokom,“ povedala 24-ročná Liptáčka pri mikrofóne RTVS.

Slovenka počas svojej jazdy takmer vyletela z trate. „Neviem, čo sa tam stalo. V každej bránke som cítila, že idem na hranici možností. Musím si to ešte raz pozrieť v televízii. Keď je trať hrboľatá, človek nemá žiadny cit, len ide dole čo najrýchlejšie,“ doplnila.

Shiffrinová líderkou Svetového pohára

Najbližšie ju na budúci víkend čaká obrovský slalom a slalom v Slovinsku. Nebude sa však súťažiť v Maribore, ako bolo pôvodne naplánované, ale v Kranjskej Gore.

„Párkrát som tam už súťažila a trošku to tam poznám. Uvidíme, aké budú preteky a trať. Momentálne sa v slalome aj v obrovskom slalome cítim dobre, potrebujem však pár dní potrénovať, aby som bola čo najlepšie pripravená na Kranjsku Goru. Slalom a ‚obrák‘ sú moje srdcovky a už teraz sa neviem dočkať,“ dodala Vlhová.

V celkovom poradí Svetového pohára sa po nedeli na štyroch najvyšších priečkach nič nezmenilo. Na prvom mieste zostala Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá podujatie v Ga-Pa vynecháva po nečakanej smrti otca Jeffa. So ziskom 1225 bodov má pred druhou Brignoneovou náskok 145 bodov.

Tretia Vlhová má na konte 891 bodov, štvrtá Talianka Marta Bassinová nazbierala 666 bodov. Na piatu pozíciu sa posunula Corinne Suterová so 617 bodmi, tá sa zároveň prepracovala na líderskú pozíciu v hodnotení super G, kde Vlhová figuruje na 21. priečke.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

  • Garmisch-Partenkirchen (Nem.)

Super G: 1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:19,46 min., 2. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,43, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,70, 4. Federica Brignoneová (Tal.) +0,90, 5. Stephanie Venierová (Rak.) +0,93 s., 6. Michelle Gisinová (Švaj.) +1,01,… 9. Petra Vlhová (SR) +1,41

  • Viktoria Regensburgová (Nem.) a Sofia Goggiová (Tal.) spadli
  • Petra Vlhová mala štartové číslo 12

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 24 zo 40 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225 bodov, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 1080, 3. Petra Vlhová (SR) 891, 4. Marta Bassinová (Tal.) 666, 5. Corinne Suterová (Švaj.) 617, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 563

Poradie v hodnotení super G (po 5 zo 7 pretekov): 1. Corinne Suterová (Švaj.) 300, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 261, 3. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 206, … 21. Petra Vlhová (SR) 69


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Petra Vlhová predviedla v zjazde na trati Kandahar skvelú jazdu a získala ďalšie body vo Svetovom pohári (8. 2. 2020)
 Petra Vlhová v super G v Bansku skončila šiesta, na ťažkej trati útočila na líderku Shiffrinovú (26. 1. 2020)
 Vlhová skončila tesne za top 10, druhý zjazd v Bansku ovládli Talianky a Shiffrinová je bez pódia (25. 1. 2020)
 Petra Vlhová predviedla v Bansku skvelú jazdu na hrane rizika, jedna z favoritiek spadla (24. 1. 2020)
 Petra Vlhová nepostúpila v Sestiere do osemfinále, o triumf nezabojuje ani Shiffrinová (19. 1. 2020)
 Famózna Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere (18. 1. 2020)
 Skvelá Vlhová bola v prvom kole obrovského slalomu v Sestriere rýchlejšia ako Shiffrinová (foto) (18. 1. 2020)
 Skončil som s nimi, nevedia prehrávať, pustil sa Vlhovej tréner do tímu Američanky Shiffrinovej (15. 1. 2020)
 Keď prišla Shiffrinová do cieľa, bolo tam až príliš ticho a to ma ešte viac nakoplo, vraví Vlhová o slalome vo Flachau (15. 1. 2020)
 Skvelá Vlhová bola rýchlejšia ako Shiffrinová a vyhrala prvé kolo slalomu vo Flachau (14. 1. 2020)nasledujúci článok >>
Adam Žampa nepostúpil do vyraďovacej časti paralelného obrovského slalomu v Chamonix
<< predchádzajúci článok
Andrej Martin si nezahrá vo finále v Córdobe, ale v rebríčku ATP bude najvyššie v kariére

Vlhová je opäť v Top 10, Regensburgová a Goggiová spadli a super G nedokončili (online) - diskusné fórum čitateľov