Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

07. apríla 2021

24. ročník festivalu Pohoda bude až v roku 2022, v júli bude Pohoda on the GroundOrganizátori chystajú pre návštevníkov na letisku už toto leto sériu menších podujatí s názvom Pohoda on the GroundZdieľať
24. ročník festivalu Pohoda bude až v roku 2022, v júli bude Pohoda on the Ground

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa opäť presúva o rok, plná verzia festivalu tak bude v dňoch 7. – 9. júla 2022.Rozhodli sme sa na základe konzultácií s expertkami a expertmi. Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground,“ vraví Michal Kaščák za tím festivalu Pohoda.

Všetky typy vstupeniek zakúpených na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, týka sa to edície z roku 2020 i 2021. Ich prenesenie na budúci rok je tou najlepšou možnosťou, ako festival v týchto časoch podporiť. Zároveň však tým, ktorí to potrebujú, garantujú organizátori vrátenie plnej sumy za lístok. Na stránke www.pohodafestival.sk je zriadená sekcia Pohoda 20 → 22 s informáciami o presune festivalu aj s návodom, ako postupovať pri refundácii vstupeniek. Organizátori sa snažia presunúť aj jednotlivé umelkyne, umelcov a kapely potvrdené na rok 2021 na budúci rok.

Pohoda vždy spolupracovala so špičkovými odborníkmi. Rozhodnutie o presune ročníka organizátori prijali po debatách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. Potvrdili, že nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30 000 ľudí počas tohto leta na Slovensku. Pre medzinárodné festivaly je dôležitá aj situácia v iných krajinách. V posledných týždňoch viacerí umelci a umelkyne zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu. Rozhodnutím získali ľudia z tímu Pohody čas na prípravu série malých festivalov s názvom Pohoda on the Ground.

„Chceme požiadať ľudí, ktorí majú lístky na tento rok, aby si ich ponechali na rok 2022. Len vďaka podpore od našich návštevníčok a návštevníkov fungujeme ako tím doteraz, len vďaka tejto podpore bude môcť Pohoda pokračovať aj v budúcnosti. Túto podporu si veľmi vážime. Veríme, že sa situácia čoskoro zlepší, tohtoročná Pohoda on the Ground bude výnimočným stretnutím, už na jeseň sa rozbehne klubová scéna a v roku 2022 sa stretneme na Pohode v plnej sile. Nevieme sa dočkať toho, ako spolu oslávime umenie, slobodu a spolupatričnosť,“ dodáva Michal Kaščák.

Viac o rozhodnutí presunúť Pohodu, ako aj o pripravovanom festivale Pohoda on the Ground, porozprávajú organizátori Pohody spolu s epidemiologičkami a ďalšími odborníkmi už dnes večer o 18.00 počas livestream debaty na facebookovom profile festivalu (stream je naplánovaný na tomto linku: https://fb.watch/4IpxdAGM9d). Zapojiť sa môže ktokoľvek komentármi počas live streamu, alebo posielaním otázok cez Sli.do #pohoda.

Prepotvrdené i nové mená Pohody 2022 ako aj ďalšie novinky o festivale Pohoda on the Ground budú postupne pribúdať na webe festivalu www.pohodafestival.sk a na sociálnych sieťach Pohody.

Dovidenia 7. – 11. júla 2021 na Pohoda on the Ground a  7. – 9. júla 2022 na 24. ročníku Pohody.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Koncert pre všímavých s premiérou Black Angels Songs od Miroslava Tótha a koncertmi Chiki liki tu-a a CHVM (13. 11. 2020)
 Donny Benét vystúpi s kapelou na Pohoda Dni_FM 2021 (25. 9. 2020)
 „POHODA 2020 V ÉTERI BOLA SKVELÁ,NO CHCEME JU MAŤ OPÄŤ NA ZEMI.“ (14. 7. 2020)
 Pohoda spustila nový web, zverejnila line-up a tri výzvy k Pohoda in the Air (8. 7. 2020)
 ONLINE FESTIVAL POHODA IN THE AIR ZVEREJNIL PROGRAM (29. 6. 2020)
 Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a Crack Cloud na Pohoda in The Air (24. 6. 2020)
 Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz na Pohode 2021 + novinky Pohoda in The Air (15. 5. 2020)
 Koncerty i novinky týkajúce sa Pohody 2021 a Pohoda in the Air v živom vysielaní Rádia_FM (14. 5. 2020)
 FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES NA POHODE 2021 + NOVÁ VÝZVA POHODA VISUAL ART CONTEST (23. 4. 2020)
 Festival Pohoda 2020 zrušili, presúva sa na ďalší rok (15. 4. 2020)nasledujúci článok >>
Pohoda sa neuskutoční ani tento rok, organizátori však plánujú sériu menších festivalov
<< predchádzajúci článok
Zomrel Paul Ritter, herec účinkoval aj vo filme o Harrym Potterovi